Hotellide käive kukkunud tänavu 30%

Indrek Kald 19. november 2009, 16:53

Hotellide käive on üheksa kuuga langenud pea 30% ning neljandas kvartalis on see veelgi suurem, ütles Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht Feliks Mägus.

"Lisaks tekitab muret aina suurenev maksuvõlgadesse jäävate ettevõtete hulk ja võlgnevuste kogumaht," märkis ta.

Mägusa sõnul mõjus selleaastane käibemaksu tõus sektorile halvavalt, samas pole see praeguste näitajate põhjal suurendanud ka riigi maksulaekumisi. "On selge, et paljudele hotellidele saab eesolev talv väga külm olema,” kinnitas ta.

Euroopa hotelle esindava organisatsiooni HOTREC teatel on majanduskriis pannud hotellinduse suure surve alla, mille tulemusena on investeeringud külmutatud, krediidivõimalused haihtunud ja nõudlus järsult kukkunud.

HOTRECi presidendi Kent Nyströmi sõnul kiirendaks sektori taastumist muudatused Euroopa Liidu poliitikas: parem regulatsioon ja maksukoormuse vähendamine.

HOTREC toetab liikmesriike, kes on pakkunud vähendatud käibemaksu hotelliteenusele ja soovitab tungivalt sama joont järgida ka teistel ELi liikmetel, aitamaks tööstusharul kriis üle elada.

Enamik 5.-6. novembril Barcelonas toimunud HOTRECi üle-euroopalisel foorumil osalenuist raporteeris negatiivseid trende ning seda, et paranemist niipea ei paista. 2010. aasta saab organisatsiooni teatel olema samal tasemel kui 2009.

Iirimaal on hotellisektori käive kukkunud 30%, lisaks on 10-15% tööstusharu ettevõtetest seal pankrotistumas. Lätis ja Leedus on keskmine täituvus langenud sõltuvalt piirkonnast kuni 40%. Prantsusmaal on esimesel poolaastal kadunud hotellidest 9000 töökohta ja Suurbritannias sulgub igal nädalal 36 pubi, teatas HOTREC,

Hotellisektor pakub üle Euroopa üheksa miljonit töökohta. HOTRECi liikmeks on 39 riikliku erialaorganisatsiooni 25 Euroopa riigis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. November 2009, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing