SEB küsib kontoris raha väljavõtu eest 30 krooni

Indrek Kald 27. november 2009, 13:32

1. jaanuarist kehtib SEB kontoris sularaha väljavõtmisel teenustasu 0,4 protsenti summast, minimaalselt 30 krooni. Muudatus puudutab ka seeniorkliente.

"Sularaha väljastamine pangakontoritest on aastate jooksul vähenenud – selle põhjuseks on pangakaartide ja -automaatide aktiivsem kasutus. Kliendid eelistavad järjest enam teenuseid, mis on nende jaoks mugavamad ja soodsamad ning see kehtib ka seeniorite osas," ütles SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Riho Unt.

Sularaha võtab klienditeenindaja vahendusel kuus protsenti SEB klientidest. Suurem on seeniorklientide osakaal, kuid ka neist kasutab 85 protsenti alternatiivseid lahendusi – maksavad ostude eest kaardiga või võtavad sularaha automaadist.

2. novembrist 2009 saavad kliendid, kelle kontod on arestitud, oma elatusmiinimumi kasutada ka internetipangas ja makseautomaatides ning ei pea tehinguid tegema vaid pangakontori vahendusel.

Sularaha võtmine pangaautomaadist on klientidele tasuta. Üle 60aastastel SEB klientidel puudub ka pangakaardi kuuhooldustasu. Kui klient kasutab sularaha väljavõtmiseks mõne teise panga automaati, siis tuleb tal tasuda ühe tehingu eest üheksa krooni. Eestis on ligi 1020 pangaautomaati, neist 308 on SEB võrgus.

Igas SEB kontoris on olemas sularahaautomaat. Juhul kui automaadi kasutamine on seeniorile keerukas, on tal võimalik nimetada oma kontole volitatud kasutaja, kes saab tema eest teha internetis vajalikud ülekandeid ja tuua kliendile vajalikus koguses sularaha.

SEB hinnakiri kehtib ka Postipangas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 22:23
Otsi:

Ava täpsem otsing