Juncker: Kreeka ei lähe pankrotti

Sirje Rank 10. detsember 2009, 14:48

Eurole üle läinud riikide rahandusministrite gruppi juhtiv Luksemburgi peaminister Jean-Claude Juncker ütles täna, et probleemidest hoolimata Kreeka pankrotti ei lähe ning saab hakkama ilma Euroopa Liidu abita.

„Välistan täielikult Kreeka riigi pankroti,“ ütles Juncker Euroopa Rahvapartei kohtumisel Bonnis. Ta möönis, et Kreeka eelarve on väga raskes seisus, kuid et riigi valitsus pingutab, et olukorda lahendada. „Kreeka valitsus rakendab nii lühiajalisi kui keskmise ja pikema perspektiiviga abinõusid, et eelarve tasakaalu saada,“ ütles ta.

Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles, et ka täna Brüsselisse Ülemkogule kogunevad ELi 27 riigi valitsusjuhid arutavad tippkohtumise raames Kreeka olukorda. "Kui ühes riigis midagi juhtub, mõjutab see ka kõiki teisi," ütles Merkel. "Kui meil on ühine valuuta, on meil ka ühine vastutus," lisas ta.

Kreeka defitsiidiprobleem leiab lahenduse, ütles Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso.

Reitinguagentuur Fitch langetas teisipäeval Kreeka riigi reitingu tasemele BBB+ negatiivse väljavaatega, tuues põhjuseks riigi raskes seisus rahaasjad. See on esimene kord viimase 10 aasta jooksul, mil suur rahvusvaheline reitinguagentuur on andnud Kreekale A tasemest madalama reitingu. See seadis löögi alla nii pangandussektori aktsiad, võlakirjad kui euro.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2009, 14:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing