Lennufirmade kahjumid tulevad oodatust suuremad

Silvia Viidik 15. detsember 2009, 19:38

Lennufirmade kahjumid järgmisel aastal võivad ulatuda 5,6 miljardi dollarini, mis on 47 protsenti suurem, kui varasemad prognoosid, vahendab Bloomberg Rahvusvahelise Transpordiühenduse (IATA) hinnangut.

Põhjused suuremateks kahjumiteks on kasvavad naftahinnad ja vähesemate reisijate pärast võitlemine hindade alandamisega. Järgmiseks aastaks prognoositud kahjumid on siiski vaid pool 11 miljardi dollarilisest kahjumist, mida oodatakse sellelt aastalt. Veel septembris prognoosis IATA tööstuse järgmise aasta kahjumiks 3,8 miljardit dollarit. 

Reisijate poolne nõudlus võib pärast selleaastast 4,1protsendilist langust järgmisel aastal kasvada 4,5 protsenti, rääkis IATA üldjuht Giovanni Bisignani täna Genevas.

Bisignani lisas veel, et globaalne käive võib kerkida 4,9 protsenti 478 miljardi dollarini, mis siiski jääb alla 2008. aasta tipphetke 535 miljardilisest käibest. „Kõige hullem on ilmselt seljataga,“ märkis ta. „Järgmisel aastal hakkavad võtmestatistikud liikuma õiges suunas. Lennufirmade kütusevälised kulud võivad näiteks langeda 1,3 protsenti,“ lisas mees.

IATA prognoosib, et 26 protsenti opereerimiskuludest moodustab järgmisel aastal kütus. See on kaks korda kõrgem kulu, kui aastatel 2001 ja 2002. Organisatsiooni hinnangul maksab nafta järgmisel aastal keskmiselt 75 dollarit barrelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 16:44
Otsi:

Ava täpsem otsing