Tallinna Vee juhtkond märkis, et põhitegevuse kasumimarginaal on väga sarnane 2008. aasta tasemega. "Ettevõtte üldist kasumimarginaali mõjutas väga olulisel määral eelmise aasta neljandas kvartalis teenitud ühekordne tulu hoogsalt valminud uute kanalisatsioonivõrkude liitumistasudest," vahendas kommunikatsioonijuht Priit Koff.
2009. aasta detsembris teatas konkurentsiamet pärast Tallinna Vee 2008. aasta majandustegevuse analüüsi, et ettevõtte teenuse hind ei ole kooskõlas ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seadusega, kuna see tagab ettevõtjale põhjendamatult suure tulukuse. Tallinna Vesi sellega ei nõustu.
Konkurentsiameti juhi Märt Otsa sõnul nad praegu rohkemat teha ei saa, analüüs ja soovitused vee hind seadustega kooskõlla viia on Tallinna linnale esitatud. Uut märgukirja Tallinna Vee neljanda kvartali tulemustega seoses ei järgne, sest see on mõttetu, ka eelmise märgukirjaga ei ole Tallinn midagi peale hakanud, lausus Ots.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinn teatas, et vee hinna kujundamise mehhanism pandi paika 15 aastaks 2001. aastal allakirjutatud lepingus.
Õiguskantsler Indrek Teder on alustanud menetlust, et kontrollida Tallinna linnavalitsuse määruse kooskõla seaduste ja põhiseadusega, kuid lõppseisukohta veel ei ole.
Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Taavi Madiberk ütles, et liit kavatseb Tallinna Vee vastu veebruaris kohtusse pöörduda. "Oleme juba mitu kuud koostöös tippadvokaatidega ette valmistanud tsiviilhagi Tallinna Vee ja halduskaebust Tallinna linna vastu," rääkis ta. Kohtukaasuste eesmärk on vee hinna alandamine 25-30% ning kahjude hüvitamine tarbijatele.
Kristo Oidermaa, LHV analüütik
LHV Panga ootusi ettevõte ületas. Pank ootas ettevõtte käibeks 194 miljonit krooni ja puhaskasumiks 105 miljonit krooni.
Tallinna Vee kasumlikkus on reguleeritud linnaga sõlmitud lepinguga, mis sätestab veetariifid Tallinnas. Kasumlikkust oleks võimalik reguleerida riikliku tasandi kaudu, kui hindade määramise seataks näiteks konkurentsiameti pädevusse. Kuid sellise seadusemuudatuse tegemine on venima hakanud.
2010. aasta esimesel poolaastal ootame Tallinna Veele väikest käibe kasvu, mis tuleb peamiselt Maardu Vee lisandumisest gruppi. Samuti prognoosime paremat kasumlikkust, kuna 2009. aasta esimese poolaasta tulemused sisaldavad ühekordseid finantskulusid.
Tõnis Rüütel, aktsionär
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna börs on üle hulga aja ka muudes positsioonides saanud nina ülespoole ja see teeb ainult head meelt. See on õpetuseks, et tark ei torma. Vahepealne langus tuli lihtsalt üle elada. Loodan Tallinna Vee hea tulemuse põhjal mõnusat dividendiaastat.
No kriitiliselt kannataks hinnapoliitika üle vaadata küll, sellega olen ma päri, sest eelkõige olen ma linlane ja tarbija ja alles siis väikeaktsionär.
Ma ei poolda aga järske muudatusi ja usun, et ka Tallinna Vesi võiks olla huvitatud läbirääkimistest, sest ka nemad ei taha, et muudatused oleks liiga radikaalsed. Kodaniku ja tarbijana tervitan seda, aga aktsionärina ja liberaalse suhtujana ma järske meetmeid ei toeta.