"Vaadates majandusolukorda ja lugedes neid ettepanekuid, arvan, et varsti kuuleme üha rohkem "ettevõtjatest", kes raskustesse sattudes kandivad varad uude firmasse, teevad masskoondamise, kuna saadakse riiklikku toetust, kuulutavad välja pankroti, sest võlgnevused maksuametile "kustuvad", ja lõpuks võtavad koondatud uude ettevõttesse tööle, mille puhul saab taas riiklikku toetust," kirjeldas Luks võimalikku stsenaariumi poliitikute ettepanekute rakendumisel.
Würthi juhi sõnul ei mõista ta, kas tööpuudust aitab leevendada Reformierakonna pakutud võimalus esitada majandusaasta aruannet digitaalselt. "Selle esitamiseks kulub maksimaalselt üks tund aastas," märkis ta.
Kinnisvarafirma Uus Maa juhi Mika Sucksdorfi sõnul on teretulnud iga samm, mis viib töötute arvu vähenemisele. "Maksusoodustus võib luua uusi töökohti, aga peab olema paigas süsteem, mis ei võimalda ettevõtjal kõigepealt vabaneda töötajatest, kelle pealt peab ta maksma sotsiaalmaksu, ning siis asendada nad uute töötajatega, kelle pealt maksusid ei pea maksma," rääkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas kinnitas eile, et Reformierakonnal on toimivad lahendused 11 000 uue töökoha loomiseks aasta lõpuks.
Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul on Eesti valitsus käitunud valdavalt vastupidiselt muude riikidega: pole oldud valmis kehtestama astmelist tulumaksu, mis leevendaks just väiksema sissetulekuga inimeste olukorda, tõstetud on käibemaksu, oluliselt on vähendatud eraldisi kohalikele omavalitsustele.
"Ainuke eesmärk on olnud euro kasutuselevõtt, mis justkui lahendab iseenesest kõik tööpuudus- ja sotsiaalprobleemid," tõdes Savisaar.