Sotsiaalminister ja töötukassa nõukogu liige Hanno Pevkur andis eile riigikogu ees aru ligi 900 000 krooni maksma läinud töötukassa meenete ja kontoritarvete hanke kohta.
Pevkuri käest küsiti, et kui hanget oleks nõukogule tutvustatud eelnevalt, kas nõukogu oleks selle heaks kiitnud.
"Suure tõenäosusega oleks nõukogu selle hanke heaks kiitnud," vastas Pevkur. "On selge, et igal asutusel peavad olema kontoritarbed, ja see, et ostetakse töötukassasse pastapliiatseid ja kiletaskuid, klienditeeninduse koha pealt minu õiglustunnet ei riiva. Töötutele tagatakse töötukassas võimalikult hea teenindus, üheks selle osaks on ka kirjutusvahendid. Ka riigikogul oli oma pastapliiats. Pastapliiats on igati vajalik kirjutusvahend," selgitas Pevkur.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigikogu liige Marika Tuus: "See on liig mis liig! Miks te ei mõtle maksumaksjale?"
"100 000 kilekaant pole tohutu suur hulk, kui arvestada töötute arvu ja kui palju neid juurde tuleb. Kui töötukassa annab töötule infomaterjali, siis pannakse see kaante vahele. Töötule info jagamine on äärmiselt oluline," nentis Pevkur.
Pevkuri sõnul võib tõstatada küsimuse, kas oli vajalik tellida helkureid ja seinakellasid, kuid seinakellad töötukassa ja tööturuameti ühinemisel kontorites tema sõnul puudusid.
"Seinakell otseselt tööpuudust ei leevenda, kuid see on samamoodi üks osa klienditeenindusest. Kui vaadata seinakella maksumust (42 kr), siis lihtne ja viisakas klienditeenindus näeb ette, et töötul oleks võimalik teada saada, mis kell on. Ka riigikogu seinal on seinakell," ütles Pevkur.
Ta möönis, et ka temal on hanke korraldamise suhtes küsimusi.
"Küsimus on selles, kas hange oli korraldatud korrektselt, kõiki õigusakte järgitud, või oli seal kedagi eelistatud?" ütles Pevkur.
Pevkur nentis, et temale teadaolevalt ei tasutud nimetatud hanke eest mitte Euroopa Liidu Sotsiaalfondist, vaid töötukassa enda tegevuskuludest. "Sotsiaalminister ei otsusta, milliseid asju töötukassa ostab," toonitas Pevkur mitmel korral.