Pirital on hinnatase püsinud

Analüüsides maa-ameti ülevaadet 2009. aasta kinnisvaraturu kohta, võib tõdeda, et Tallinna korteriturg on alates möödunud aasta teisest poolest selgelt elavnenud.

Korterihindade põhi on läbitud. Ainuke linnaosa Tallinnas, kus hinnad ei ole oma põhja saavutanud, on Pirita, kuna sealsed korteriomanikud hindavad oma vara väärtust kõrgelt ja on kiirmüüke vältides vara hinnataseme kõrgel hoidnud.

Pirita keskmised korterihinnad on püsinud 18 000-20 000 kr/m2 . Tallinna kesklinnas sai mullu suve lõppedes osta korterid keskmise hinnaga 17 000 kr/m2. Nüüdseks on keskmine müügihind kesklinnas tõusnud 20 000 kr/m2. Nõudluse aktiivsust ja meie kasvavat klientide hulka silmas pidades võib kinnitada, et hinnad jätkavad tõusu.

Huvipakkuv on muu Eesti korterihindade statistika. Oleme turgu analüüsides konstateerinud fakti, et muu Eesti hinnatõus või -langus on Tallinnaga võrreldes nihkes keskmiselt 6 kuud. Seda tõestab ka maa-ameti statistika. Usume, et korterihindade põhi on nüüd käes ka mujal Eestis. Kui Tallinna kinnisvarahindade põhi kumises mullu teises kvartalis, siis ülejäänud Eesti kinnivaraturg on põhja saavutanud selle aasta esimeses kvartalis. Just nüüd oleks õige aeg vabastada raha olematu intressiga pangadeposiidist ja teha pikas perspektiivis tunduvalt kasumlikum korteriost Eesti teise ja kolmanda suurusjärguga linnades.

Hetkel kuum