Juba möödunud nädalal teatas aga Autoliv, et professionaalsed investorid on nõusoleku andnud enda osaluse müügiks ja suure tõenäosusega saadakse vajalik hulk aktsiaid kokku.
Norma institutsionaalsed investorid on Gild, East Capital, Firebird, samuti näiteks Danske Capital. Danske Capitali analüütik Antti Partanen sõnas, et praegu on aeg edasi liikuda ja investeerida kuhugi mujale. "Me nõustusime müügiga, kui pakkumine oleks olnud halb, poleks me seda ju teinud," ütles Partanen.
Riisbergi sõnul pole Autoliv aktsionäridega juba varem hästi käitunud. "Peab arvestama, kuidas suuraktsionär on seni väikestega käitunud," lisas Riisberg. Ta vihjas sellele, et Norma pole vastupidiselt antud lubadustele suutnud kogutud rahareserve ei investeerida ega ka dividendidena välja maksta. Selle asemel on raha laenatud Autolivile. "Kui Autoliv jätkab samasugust käitumist ja on täielikult loobunud dividendide maksmisest, pole Norma hea investeering," lisas Riisberg.
Norma aktsionär Silver Lume lausus aga, et ei anna aktsiat pakutava hinnaga. Samas oli ta veendunud, et ülevõtmine toimub. "Kui hakata korteriühistu esimeest mängima ja kõnesid pidama, oleks see võib-olla võimalik, aga seda jõudu mul täna ei ole," sõnas Lume.
Väikeaktsionäril pole mõtet kemplema hakata
Ka Riisberg lisas, et väikeaktsionäril pole praeguses olukorras mõtet Autoliviga nugade peale minna, sest tal pole midagi vastu pakkuda. Seega oli Telekomi müügiga hoopis teine olukord, sest riigil oli strateegiline osalus ja see võimaldas välja kaubelda paremaid tingimusi.
Norma aktsionär Olav Naprits ei osanud eile veel lõplikult öelda, kas nõustub tehinguga, aga ütles, et jääb sellise juurdehindluse juures rahule. Ka Rene Ilves teatas, et müüb Norma aktsiad ära. "Muidugi ei ole ma hinnaga rahul, aga siin ei ole ka midagi teha, tuleb leppida," sõnas Ilves. Tema sõnul on paljud investorid õnnelikud, et saavad välja ja seda näitavad kõige eredamalt fondid, kellega juba enne börsile teatamist hinnas kokku lepiti.
tasub teada