Indrek Kald • 25. mai 2010 kell 10:27

Parts: iga riik vastutab oma võlgade eest ka eurotsoonis

Ka eurotsoonis peab säilima põhimõte, et iga riik vastutab oma võlgade eest, ütles täna Euroopa ettevõtlusnädala infopäeval esinenud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Eriti oluline on enne euroga liitumist kujundada välja Eesti riigi kindlad seisukohad eurotsooni tulevikuks, märkis minister. "Ka eurotsoonis peab säilima põhimõte, et iga riik vastutab oma võlgade eest," kinnitas ta.

Partsi sõnul tuleb kindlustada, et eurotsoon pakuks ka edaspidi liikmetele suuremat finantsstabiilsust kui neil üksikult oleks. "Praeguses olukorras, kus tähelepanu all on mõnede riikide kõrge võlakoormus, peame eriti põhjalikult läbi mõtlema, milline saab olema võimalik finantskoormus Eestile võlgades rahaliidu riikide abistamisel ja milliseks kujuneb eurotsooni poliitiline korraldus üldisemalt," ütles ta.

Samas leidis minister, et vaatamata praegusele murele riigivõlgade pärast on euro kui rahaliidu liikmete ühisvaluuta idee selge ja tugev. "Tänu eurole on Euroopa riikide majandus integreeritum ja seoses sellega globaalselt oluliselt konkurentsivõimelisem," kinnitas ta.

Parts pidas positiivseks, et üleilmne majanduskriis pole pärssinud eestlaste ettevõtlikkust ja inimeste ettevõtlusaktiivsus on suurem kui mõned aastad tagasi. Oma osa selles on ministri sõnul ka riigipoolsel abil, kes panustas ettevõtete rahastamisse läbi EASi, KredExi ja Arengufondi miljardeid kroone. "Hea ja mõistlik äriidee ei jää raha puudusel realiseerimata," märkis Parts.

Hetkel kuum