Sirje Rank • 19. juuni 2010 kell 13:14

Hiinalt lootus paindlikumaks valuutakursiks

Hiina laseb jüaani kursil järk-järgult paindlikumaks muutuda, teatas Hiina keskpank.

Revalveerimisest, mida Hiinast on oodatud, ei ole siiski juttugi, vahendas agentuur Reuters. Keskpank teatas, et suurteks kursimuutusteks ei ole alust.

Samas on ilmne, et tänase avaldusega, mis tavatul kombel avalikustati üheaegselt nii hiina kui inglise keeles, tahab keskpank märku anda perioodi lõpust, mil jüaan on olnud de facto USA dollariga seotud . Hiina on seda nimetanud „eripoliitikaks“, et kaitsta riigi majandust ülemaailmse finantskriisi eest.

„Globaalne majandus on järk-järgult toibumas. Hiina majanduse toibumine ja kasv on tugevnenud,“ märkis keskpank. „Nüüd tuleks edasi minna jüaani vahetuskursi režiimi reformiga ja suurendada jüaani vahetuskursi paindlikkust,“ teatas keskpank.

Praktikas tähendab see tõenäoliselt seda, et keskpank tüürib jüaani tagasi USA dollari suhtes järkjärgulise tõusu kursile, millel püsiti kolm aastat kuni 2008. aasta keskpaigani.

Esialgu jääb muutus siiski tõenäoliselt väikeseks, kuid lähemate kuude jooksul võib sellest kokku saada mitu protsendipunkti, kirjutas agentuur.

 

 

Hetkel kuum