Kadri Paas • 16. juuli 2010 kell 11:30

Reiljan hakkas ärinõustajaks

Riigikogust kriminaalkurjategijana lahkunud Rahvaliidu eksjuht Villu Reiljan asutas sel nädalal osaühingu, mis hakkab klientidele äri- ja juhtimisküsimustes nõu andma.

Palamuse valda, Luua külla Reiljani koju registreeritud osaühingu nimi on Picea Konsultatsioonid. Selle osakapital on 40 000 krooni ning ainuosanik on Reiljan.

Äriregistris registreeriti ekspoliitiku osaaühing kolm päeva tagasi.

Muide, sõna "picea" tähendab ladina keelest eesti keelde tõlgituna kuuske.

Villu Reiljan Äripäeva telefonikõnedele ei vastanud. Saatsime talle elektronkirja.

Reiljan jäi hiljuti riigikogu tööst ilma, sest riigikohus jättis tänavu 26. mail jõusse Tallinna ringkonnakohtu otsuse 20. novembrist 2009.

Riigikohtu kriminaalkolleegium nõustus maa- ja ringkonnakohtuga, et Reiljani, advokaat Tarmo Silla ja ettevõtja Aivo Pärna tegudes on tuvastatud vastavalt pistise nõudmise, vahendamise ja lubamise süüteokoosseis.

Kohtud on kindlaks teinud, et Reiljani ülesandel küsis Sild Pärnalt raha otsustuste tegemise eest viimasega seotud äriühingu AS Wipestrex Grupp suhtes seoses Tallinnas aadressil Rävala 8 asuva kinnisasja pakkumismenetlusega.

Samuti on kindlaks tehtud, et Pärn nõustus talle esitatud pistise nõudmisega.

Süüdistuses ja kohtuotsustes loetletud otsustuste langetamine oli Reiljani pädevuses tema ametialaste volituste tõttu keskkonnaministrina, s.o tema ametiseisundi tõttu.

Jõusse jäi Reiljanile mõistetud karistus kaks aastat ja kolm kuud vangistust, mis jäeti tingimisi kohaldamata kolmeaastase katseajaga, Sillale mõistetud rahaline karistus 102 870 krooni ning Pärnale mõistetud rahaline karistus 143 440 krooni. 

Harju maakohus mõistis endise keskkonnaministri ja riigikogu rahvaliitlasest liikme Villu Reiljani mullu 19. mail süüdi 1,5 miljoni kroonise pistise küsimises ärimees Aivo Pärnalt ning teda karistati tingimisi.

Harju maakohus määras Reiljanile tingimisi karistuse, mis hakkas jooksma tänavu 19. maist.

Reiljan on hetkel kohtu all ka maadevahetuse kriminaalasjas. Rahvaliidu eksjuhti süüdistatakse korduvas altkäemaksu võtmises, ent Reiljan pole süüd tunnistanud.

Tänavu 27. maist on Villu Reiljani asemel riigikogus Jaan Õunapuu. Kuna Reiljanist sai kriminaalkurjategija, jäi ta ilma ka relvaloast ning president võttis mehelt ära talle president Arnold Rüütli 4. veebruari 2002 otsusega antud Riigivapi IV klassi ja 6. veebruari 2006 otsusega antud Valgetähe II klassi teenetemärgi.

Hetkel kuum