Anne Oja • 5. august 2010 kell 12:29

EL toetab soojasäästjaid

Arco Varaga koostööleppe sõlminud OÜ Thermo Module Group juhatuse esimees Renee Padar rääkis, et Euroopa Liit toetab heldelt passiivmajade ehitajad.

"Euroopa Liidu direktiiviga on kehtestatud, et aastaks 2021 tuleb kõik uued hooned ehitada väga madala energia tarbimisega ning keskkonnasäästlikud. Kuna passiivmajade C02-emissioon on 0%, on passiivmajade ehituseks Euroopa Liidu riikides olemas erinevad toetusskeemid," sõnas Padar.

Toetusskeemid võivad olla kas riiklikud või piirkondlikud toetused ja neid jagatakse kas projekti- või ruutmeetripõhiliselt. "Näiteks makstakse Austrias uue passiivmaja ehitamisel toetuseks 40 000 eurot, Sloveenias 200 eurot ruutmeetri kohta," täpsustas Padar.

"Eestis veel selliseid toetusskeeme olemas ei ole, kuid nende väljatöötamisega juba tegeletakse," lisas Padar. "Passiivmajade turg kasvab Euroopas vaga kiiresti ca 25% aastas, seega on nii riigile kui ka eraisikutele energiatõhusate hoonete ehitamine ja selliste toetusskeemide väljatöötamine pikemas perspektiivis vajalik."

Hetkel kuum