Kadri Paas • 22. august 2010 kell 12:39

Üllatus! Unustatud arvel seisis 1,8 miljonit krooni 

Läänemaa omavalitsusliidu vastne  tegevjuht Teet Kallasvee avastas, et liidul seisab pangas 1,8 miljonit krooni.

Kui Kallasvee süvenes liidu eelarvesse ja aastaaruandesse, hakkas teda huvitama rida, millel seisis 1,54 miljonit krooni osalusena investeerimisfondides.

Selgus, et tegemist on SEB likviidsusfondi osakutega. Raha hakkas panka kogunema 2001. aastal, esimene makse oli pool miljonit krooni.

Kallasvee lisas, et 500 000 krooni on kasutatav arvelduskrediidina, kuid ka ülejäänud 1,3 miljonit võiks liit iga kell kahe tunni jooksul rahaks teha.

Tegemist on kaaluka summaga, sest liidu aastaeelarve on veidi üle kahe miljoni krooni ja sellegi kokkusaamisega oli kevadel palju tegemist, sest omavalitsustel polnud anda raha ei liikmemaksuks ega ühisettevõtmisteks.

Kallasvee tegi reedel Hanilas peetud omavalitsusliidu koosolekul ettepaneku auditeerida liidu poole aasta aruannet — et raamatupidamine saaks korda  ega peaks udus kompama.

Kallasvee sõnul on raamatupidamises likviidsusfondi 2008. aastast, mil fond alla hinnati,  valesti kajastatud. Kursi muutused ja kõikumised on jäetud arvestamata.

„Müstika, ei oska kommenteerida,” ütles omavalitsusliidu eelmine juht, Hanila vallavanem Arno Peksar. „Kui raha on, siis on see nagu loteriivõit!”

Peksar ütles, et küsis selle raha kohta liidu endiselt tegevjuhilt Vello Haavistelt ja raamatupidajalt, kuid nemadki ei osanud seda selgitada.

Hetkel kuum