Kadrin Karner • 7. september 2010 kell 4:58

43% ettevõtetest näitas augustis hindu valesti

728st ettevõttest 43% eksis augustis hindade kahes vääringus näitamise nõude vastu, teatas tarbijakaitseamet täna.

Kõige enam eksiti selle vastu, et eurohinnad olid sootuks esitamata – 58% tuvastatud rikkumistest ehk 171-l korral. Valesti ümardatud oli 80-l korral ning vale kursi järgi oli hindu arvutatud 44-l korral.

Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste sõnul näitab statistika küll rikkumiste vähenemist võrreldes eelmise kuuga ja seda eelkõige viimastel nädalatel tehtud kontrollide osas. "Arvestades seda, et kohustus hindasid kahes vääringus näidata oli augusti alguseks kehtinud juba kuu aega, võib öelda, et osad ettevõtjad ei suhtu nimetatud nõudesse kuigi tõsiselt ega vastutustundlikult," lausus Sooniste. 

Seoses sellega on augustikuus võetud kasutusele karmimad meetmed rikkumistega ettevõtete karistamiseks – trahviotsuseid tehti kokku 63 summas 49 940 krooni, nentis amet. Samuti avaldab tarbijakaitseamet iga nädala alguses oma koduleheküljel valikulise nimekirja hindade kahes vääringus avaldamise kohustust eiravatest ettevõtetest.

1. juulist 2010 kuni 30. juunini 2011 peavad tarbijale pakutavate kaupade ja teenuste hinnad olema esitatud nii kroonides kui eurodes. Enne euro kasutuselevõttu 1. jaanuaril on eurohindadel vaid informatiivne tähendus. 

 

Hetkel kuum