Birjo Must • 7. oktoober 2010 kell 11:48

Paet Economistist: üks arvamus ei muuda asja

Kommenteerides Economistis avaldatud kriitikat Eesti investeerimiskeskkonna suhtes, ütles välisminister Urmas Paet, et ühe inimese arvamus ei anna objektiivset ülevaadet ja sellest ei saa teha üldistavaid järeldusi.

Economisti Eastern Approaches tsiteeris Šoti investeerimispankuri James Oatesi blogi, kus kritiseeritakse Eesti poliitikute usaldusväärsust ja välisinvestorite kohtlemist. "No see on ju ühe inimese arvamus, samas on ju olemas Eesti investeerimiskeskkonda kirjeldavad uuringud, mis on märksa ülevaatlikumad ja seetõttu ka objektiivsemad," kommenteeris olukorda Paet.

Tema kinnitusel pole Eesti investeerimiskeskkond rahvusvaheliste tabelite ja hinnangute järgi sugugi kehv. Kindlasti on huvitav kuulata erinevaid lugusid, kuid järelduste tegemiseks oleks vaja suuremat hulka hindajaid, lisas minister.

"Eesti ühiskonna väiksust arvestades pole siin võimalik teha otsuseid nii, et lähen tuppa, panen ukse kinni ja ei kuula midagi ega kedagi," märkis Paet. Tema sõnul on tulenevalt Eesti väiksusest väga lihtne ligipääs ükskõik missugusel huvigrupil ükskõik millisele poliitikule ja seega on iga poliitilise jõu huvides saada oma otsustele võimalikult lai kandepind ja mõistmine.

Hetkel kuum