• Jaga lugu:

  Ansip võttis Rahumägi kaitstes demagoogia appi

  Ansip kasutas demagoogiat, võrreldes pressikonverentsil omavahel võrreldamatuid asju. Nimelt tõi ta sel suvel korduvalt ja pikka aega Jaanus Rahumägi käsutuses olnud ja Rahumägi enda väitel tema perakonnale kuuluva, kuid avalikkuse eest varjatud villa puhul võrdluseks ööbimise hotellis.
  Ansipi hinnangul ei saa ta pärast öö veetmist Hiltoni hotellis pidada seda hotelli enda omaks. "Minu elus on ette tulnud, et ma olen peatunud sugulaste pool Californias, Ottawas, Torontos, isegi Vihti vallas olen inimeste juures ööbinud, ilma et ma oleks selle eest maksnud ja ma ei tunne vähimatki vajadust seda kuidagi deklareerima nüüd hakata. Ja ammugi ei julge ma pärast neid ööbimisi hakata nende maju enda omaks pidama," rääkis Ansip.
  Eestis tegutseva ettevõtte OÜ Verheyen poolt Jaanus Rahumägi kasutusse merekonteineriga Kreetale sel suvel saadetud maasturi kasutamist võrdles aga peaminister sellega, kui ta on ise kuskil reisil ja kasutab ringi sõitmiseks rendiautot.
  "Olen minagi rentinud perega autot ja alati ei ole see olnud mitte siis Avis või Hertz. Näiteks ükskord viibisime Hispaanias, Barcelonas, mitte ei suuda meenutada, mis selle rendifirma nimi oli. Ma tean, et tasuta ma ei saanud, maksin," nii kaitses Ansip Rahumägit, kelle väitel ta ei tea, milline firma talle Eestist Kreetale auto saatis ja mis põhjustel saatis.
  Peaministrit toetas ka Jaanus Rahumägi erakonnakaaslane, rahandusminister Jürgen Ligi. "Mulle on pakutud puhkuse veetmist Hispaanias ja Norras, ma ei ole seda vastu võtnud," rääkis Ligi. "Ma usun, ma ei oleks saanud selle eest maksta, sest see oleks olnud liiga isiklik pakkumine, aga samas mul ei oleks sobinud ka küsida, kellele see täpselt kuulub," lisas ta.
  Ansip kinnitas, et talle pole teada Rahumägi suhe sellesse villasse. "Ma saan uskuda ainult seda, et tema oma see villa ei ole," lausus Ansip, kelle sõnul informeeris Rahumägi teda esmaspäeval, et Äripäev kirjutab Jaanus Rahumägist artiklit.
  Samuti soovitas ta teema kohta küsida kommentaare riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimehelt Jaanus Marrandilt.
  Marrandi sõnul tutvus komisjon eile Äripäevas ilmunud materjalidega ning seejärel vestlesid nad Rahumägiga. "Meil olid talle väga selged küsimused, mille üle ta lubas järele mõelda ning vaadata, kas deklaratsiooni on vaja täiendada," rääkis Marrandi.
  Lepiti kokku, et Rahumägi saab järgmise nädala aega, kus ta peab komisjoni ametnikega ja võib-olla oma perega nõu, ning ülejärgmisel esmaspäeval tuleb ta komisjoni istungile selgitusi andma.
  Marrandi lisas, et paljuski on see inimese enda südametunnistuse küsimus, mida ta majanduslike huvide deklaratsiooni kirja paneb. "Iga poliitiku huvides on, et tema majanduslikud huvid ning tulud-kulud oleksid võimalikult läbinähtavad ja selged. Mida kiiremini ja selgemalt need teemad on lahti räägitud, seda parem on inimesele endale ja seda usutavam ta on," märkis Marrandi.
  Eilne Äripäev kirjutas riigikogu julgeolekuasutuste üle järelevalvet pidava erikomisjoni esimehe Jaanus Rahumägi käsutuses Kreeta saarel olevast villast, mille ta sai endale eelmisel aastal ja kus ta on mitmel korral käinud perega puhkamas. Rahumägi keeldus villa omaniku nime avalikustamist, ta ütles vaid, et see kuulub tema perekonnale.
  Eile õhtul ütles aga Rahumägi uudisteportaalile E24, et ta suvitas Kreetal oma kauaaegse peresõbra ja äripartneri belglase Eric Van de Wynkele villas ning kasutas ka tema džiipi.
   
  Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik ütles Jaanus Rahumägiga seotud nn villaskandaali kommenteerides, et poliitik, kes tahab jääda poliitikasse, ei tohi salatseda.
  Riigikogus nn kapokomisjoni ning õiguskomisjoni kuuluva Seppiku sõnul on Eesti nii väike, et varem või hiljem tulevad kõik asjad välja, ning poliitik, kes tahab poliitikasse jääda, peaks kõik ausalt ära rääkima.
  Seppiku sõnul peaks majanduslike huvide deklaratsioon näitama tegelikult saadud hüvesid. "Vahet pole, kas sa saad ametlikult palka või kasutad mõnda muud hüve. Ega deklareerimise eesmärk ei ole poliitiku eraelus tuhnimine, vaid teada saada mõjurid, mis mõjutavad teda väljaspool rahva tahet," lisas Seppik.
  Kaitsepolitsei endine kauaaegne peadirektor Jüri Pihl annab leebelt mõista, et riigikogu ühe olulisima komisjoni juht Jaanus Rahumägi peaks olema laitmatu tausta ja tegemistega, vahendas Delfi.
  Sotsioloogi ja uuringufirma Saar Poll omaniku Andrus Saare hinnangul peaks riigikogu liikmed oma elustiili ja rahaasju puudutavatele küsimustele läbipaistvuse huvides kindlasti vastama. Saar tunnistas, et ajakirjandusega suhtlemine on keerukas ja Rahumägi otsust küsimustele advokaadi vahendusel vastata ei saa ka päris hukka mõista. "Aga päevselge on see, et avalikkusele ei jäta see eriti head muljet," lisas ta.
  Kas Rahumägi peaks avalikustama, kellele kuulub Kreeta saarel asuv villa, kus ta sel aastal mitu puhkust on veetnud?
  Väino Linde, riigikogu liige, Reformierakond
  Ma saan ainult nii palju vastata, et Jaanus Rahumägi peab avalikustama kõik selle, mis on kohustuslik vastavas deklaratsioonis, mille ta esitab riigikogu erikomisjonile.
  Kas või kus ta käib puhkamas või kelle kuulub see maja, on hoopis teine küsimus.
  Kalle Laanet, riigikogu liige, Keskerakond
  Loomulikult oleks tark selle firma või eraisiku nõusolekul, kellele vara kuulub, avalikustada ka info tegeliku omaniku kohta.
  Muidu võivad avalikkusel tekkida asjadest väärad arusaamad ja et neid kummutada, on tark situatsioone selgitada.
  Peeter Kreitzberg, riigikogu sotside fraktsiooni liige
  Kuna riigikogu liikme puhul on selline küsimus üles kerkinud, siis võiks ta seda öelda.
  Ma arvan, et see on kõik aus värk, kuid vastasel juhul jääb mulje, et midagi on tarvis varjata. Rahumägi peaks kindlasti avalikustama omaniku korruptsioonikomisjonile riigikogu sees. Kui see ütleb, et kõik on okei ja see ei ole Rahumägi deklareerimata vara, siis sellest piisab ja võib-olla ei peagi avalikkus omanikku teadma. Kõigile aga peaks olema selge fakt, et see ei ole tema oma.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tõnu Mertsina: jaekaubandus buumib
Jaekaubanduse kasv on tugev ka ilma välisturistideta ja on võtnud eelmise kümnendi finantskriisi eelsete buumiaastate mõõtmed, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Jaekaubanduse kasv on tugev ka ilma välisturistideta ja on võtnud eelmise kümnendi finantskriisi eelsete buumiaastate mõõtmed, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Maailma suurima puuviljafirma taastulemine börsile läks lörri
Täna NYSE börsile tagasi tulnud puuviljafirma Dole aktsia kukkus esimesel börsipäeval emissioonihinnaga võrreldes 9,38%.
Täna NYSE börsile tagasi tulnud puuviljafirma Dole aktsia kukkus esimesel börsipäeval emissioonihinnaga võrreldes 9,38%.
Hasartmängumaks tahetakse kindlatest saajatest lahti siduda
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seadusemuudatused, millega muudetakse riigieelarvesse laekunud hasartmängumaksu tulu kasutamist – edaspidi ei lähe sellest kindel protsent ministeeriumidele valdkondade rahastamiseks, vaid tulu laekub riigi üldistesse tuludesse.
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seadusemuudatused, millega muudetakse riigieelarvesse laekunud hasartmängumaksu tulu kasutamist – edaspidi ei lähe sellest kindel protsent ministeeriumidele valdkondade rahastamiseks, vaid tulu laekub riigi üldistesse tuludesse.
Soome sai täna kirja 765 koroonanakatumist
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.