Katre Pilvinski • 15. detsember 2010 kell 14:59

Laanet: põhiseadus juba seisab privaatsuse eest

Täiendavaid seadusi privaatsuse kaitseks pole vaja - põhiseadus ju ütleb, millised on inimese põhiõigused ja vabadused ja kuidas neid saab piirata, sõnas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet.

"Esiteks põhiseadus määratleb väga selgelt ära Eesti kodaniku põhiõigused ja vabadused," kommenteeris Laanet privaatsuse seaduse vajadust.

"Ning nende põhiõigust ja vabadust on võimalik piirata või häirida ainult seadusest tulenevatel põhjustel – näiteks riigi julgeolek ja kuritegevuse vastu võitlemisel," lisas ta.

Laanet märkis, et kui me räägime privaatsuse häirimisest ja et on üle piiri mindud meedia poole pealt, on ju tänases kontekstis olemas väga palju kirutud ja räägitud allikakaitseseadus. „Alati on võimalik kohtusse minna,“ lisas ta.

"Minu arvates on täna Eesti õigusruumis olemas hoovad selleks, kui keegi tunneb, et tema privaatsust on rikutud ja minna sellega kohtusse," ütles Laanet.

"Esimese kiire arvamuse põhja ütleksin, et täiendavaid seadusi privaatsuse kaitseks pole vaja kehtestada. Põhiseadus ütleb ju väga selgelt ära, et millised on inimese põhiõigused ja vabadused ning kuidas neid saab piirata,“ rõhutas ta.

Hetkel kuum