Väinu Rozental • 16. jaanuar 2011 kell 6:25

Robert Antropov ei mahtunud nimekirja

Kui viie praeguse reformierakondlasest riigikogu liikme lahkumine aktiivsest poliitikast oli juba varem teada, siis Robert Antropovi väljajäämine Reformierakonna valimisnimekirjast oli üllatus.

“Seda võib nimetada absurdiks ruudus, kui inimesele, kes on valitud rahva poolt riigikokku, ei anta enam õigust kandideerida ja see otsustatakse mitte partei juhtorganite, vaid maakonna tasemel,” vahendas Delfi eile õhtul Antropovi sõnu.

Antropov ütles, et ta soovis valimistel kandideerida Harju- ja Raplamaal, kuid kohalike reformierakondlaste vastuseisu tõttu ta sisevalimistele ega kandidaatide nimekirja ei pääsenud.

Antropovi kinnitusel ei taha ta oma inimesi alt vedada, hääli ära visata ega ka kellelegi niisama kinkida ja seega on tõsiste valikute ees. Tema sõnul on talle tehtud teiste erakondade poolt kandideerimiseks juba “erinevaid ettepanekuid”, kuid kõige tõenäolisem on siiski, et ta kandideerib valimistel üksikkandidaadina. Reformierakonnast välja astuma ta enda sõnul praegu ei kiirusta.

Eelmise aasta detsembris oli teada, et poliitikast lahkuvad ja riigikogu valimistel enam ei kandideeri reformierakondlased Ivi Eenmaa, Hannes Astok, Rain Rosimannus, Harri Õunapuu ja Erik Salumäe.

Ivi Eenmaa ütles mullu detsembris Postimehele, et soovib keskenduda oma arhiivide korrastamisele ning see töö nõuab pühendumist ja süvenemist. Hannes Astok põhjendas samas oma tagasitõmbumist suurest poliitikast seoses keskendumisega e-riigi projektidele nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Astok lisas, et ta jääb erakonnaga kindlasti seotuks ja jätkab Tartu linnavolikogus. Erakonnaga jääb seotuks ka Eenmaa, kes kavatseb Reformierakonna tegemisi jälgida ja kolleege vajadusel alati aidata.

Reformierakonna üldkogu kinnitas eile erakonna ringkondlikud ja üleriigilise nimekirja 6. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks. Valimisnimekirjas, mida juhib erakonna esimees Andrus Ansip, on 125 nime.

Valimisnimekirjas on kõik praeguse valitsuse reformierakondlasest seitse ministrit: Andrus Ansip, Jürgen Ligi (2. asetus), Urmas Paet (5.), Rein Lang (8.), Laine Jänes (18.), Hanno Pevkur (19.) ja Jaanus Tamkivi (22.).

Eesti Reformierakonna fraktsiooni praegusest 31 liikmest kandideerib taas riigikokku 25 inimest. Reformierakonna nimekirjas kandideerib ka Tarmo Mänd (41. asetus), kes praegu ei kuulu ühtegi fraktsiooni.

Reformierakonna fraktsiooni praegustest liikmetest asuvad valimisnimekirjas üpris tagapool Ene Kaups (88. asetus), Helmer Jõgi (76.), Tatjana Muravjova (74.), Väino Linde (60.) ja Jaanus Rahumägi (54.).

 

 

Hetkel kuum