Arenenud turgudel tugeva stardiga aasta

Romet Kreek 23. veebruar 2011, 00:00

Arenevad turud, mille lipulaevaks on BRIC maad, on aasta alguse aktsialiikumiste alusel pidanud vanduma alla arenenud turgudele. Seda juba teist korda aastakümne jooksul.

24 maa aktsiatest koosnev MSCI maailmaindeks on aasta algusest üleeilseni Bloombergi andmetel tõusnud 6,1 protsenti. Arenevate maade aktsiad on aga langenud 2,7 protsenti.

Arenenud turgudele on see 13 aasta parim start. Arenevate turgude aktsiad on alates 2000. aastast igal aastal välja arvatud 2008 liikunud paremini arenenud turgudest.

Viimati, kui arenenud turud lõid aasta alguses arenevaid vähemalt sama palju kui nüüd, oli 1995. aastal. Alates 2001. aastast on arenevate maade aktsiaturud löönud keskmiselt arenenuid aastas 16 protsendipunktiga. Erand tuli kriisiaastal 2008, kui arenevad turud kukkusid 54 protsenti, võrreldes arenenud turgude 42protsendise hävinguga.

Investorid on panustamas, et USA võtab enda peale maailma majanduskasvu vedamise. Saksamaa ja Prantsusmaa astusid samme euroala lagunemise vastu.

Arenenud turgudest vedavad sel aastal tõusu euroala pahad poisid Kreeka, Itaalia ja Hispaania. Nende turgude tõus ületas 9,6 protsenti.

USAs jooksis 9. veebruariga lõppenud nädalases arvestuses USA aktsiafondidesse 4,92 miljardit enam kui sealt välja. See on kahe aasta suurim raha sissevool USA aktsiaturule. Muud aktsiafondid said vaid 928 miljonit dollarit värsket raha.

"Ideaalportfellis eelistame omada arenenud turgude aktsiad ülekaalus, võrreldes võrdlusindeksiga," ütles Singapuris töötav Barclays Wealthi strateeg Manpreet Gill Bloombergile. "See on koht, kus me näeme palju majanduslikke (positiivseid) üllatusi."

Saksamaa majanduskasv on suurim alates Saksamaade taasühendamisest. Inflatsioon on praegu nagu pigem arenevate maade mure kui arenenute oma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing