Reformierakonna juhatus otsustas alustada läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks Isamaa ja Res Publica Liiduga. Erakondade delegatsioonid kohtuvad kell 15 Stenbockis.
"Eile peetud konsultatsioonide põhjal saame öelda, et Isamaa ja Res Publica Liiduga on meil maailmavaateline ühisosa kõige suurem. Reformierakonda ja IRLi ühendab hea koostöö Eestile keerulistel aegadel vajalike otsuste tegemisel. Tahame ka uues valitsuses jätkata Eestile oluliste reformidega," ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.
"Läbirääkimistel võtame aluseks meie põhjaliku valimisprogrammi. Uue valitsuse tegevuskava peab toetama Reformierakonna pikaajalist visiooni, et Eestist saaks vaba ja jõukas Põhjala riik," lausus ta.
Michal lisas, et sotsidega on Reformierakonnal ühisosa samuti olemas ning kindlasti jätkub konstruktiivne koostöö riigikogus. Keskerakonnaga Reform koostööd ei plaani, pidades seda võimatuks, kuni erakond ei ole võtnud selget seisukohta oma esimehe tegevuse osas Venemaalt raha küsimisel.
Reformierakonna läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad erakonna esimees Andrus Ansip, peasekretär Kristen Michal, volikogu esimees Rain Rosimannus ja erakonna aseesimees Keit Pentus. Asendusliikmetena kuuluvad delegatsiooni erakonna aseesimehed Jürgen Ligi ja Urmas Paet, juhatuse liikmed Rein Lang, Valdo Randpere ja Taavi Rõivas ning Kaja Kallas.
Seotud lood
Reformierakond soovib järjest mõjuvõimu suurendanud majandusministri portfelli, et panna Juhan Partsi asemele Kristen Michal.
Täna ennelõunal otsustab valimised võitnud Reformierakonna juhatus, kellega koalitsioonikõnelusi alustatakse. Äripäeva arvates paneb kutsuja seekord peale läbirääkimiste taktika ilmselt paika ka tulemused.
Täna koalitsiooniläbirääkimiste delegatsiooni moodustanud Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar kinnitas, et erakond välistab astmelise tulumaksu, tasulise kõrghariduse või ülemineku palgaarmeele.
Reformierakond teeb valitsuse moodustamiseks ettepaneku nii IRLile kui ka sotsidele, ütles peaminister Andrus Ansip.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele