Reform alustab läbirääkimisi IRLiga

Indrek Kald 09. märts 2011, 12:31

Reformierakonna juhatus otsustas alustada läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks Isamaa ja Res Publica Liiduga. Erakondade delegatsioonid kohtuvad kell 15 Stenbockis.

"Eile peetud konsultatsioonide põhjal saame öelda, et Isamaa ja Res Publica Liiduga on meil maailmavaateline ühisosa kõige suurem. Reformierakonda ja IRLi ühendab hea koostöö Eestile keerulistel aegadel vajalike otsuste tegemisel. Tahame ka uues valitsuses jätkata Eestile oluliste reformidega," ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

"Läbirääkimistel võtame aluseks meie põhjaliku valimisprogrammi. Uue valitsuse tegevuskava peab toetama Reformierakonna pikaajalist visiooni, et Eestist saaks vaba ja jõukas Põhjala riik," lausus ta.

Michal lisas, et sotsidega on Reformierakonnal ühisosa samuti olemas ning kindlasti jätkub konstruktiivne koostöö riigikogus. Keskerakonnaga Reform koostööd ei plaani, pidades seda võimatuks, kuni erakond ei ole võtnud selget seisukohta oma esimehe tegevuse osas Venemaalt raha küsimisel.

Reformierakonna läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad erakonna esimees Andrus Ansip, peasekretär Kristen Michal, volikogu esimees Rain Rosimannus ja erakonna aseesimees Keit Pentus. Asendusliikmetena kuuluvad delegatsiooni erakonna aseesimehed Jürgen Ligi ja Urmas Paet, juhatuse liikmed Rein Lang, Valdo Randpere ja Taavi Rõivas ning Kaja Kallas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. March 2011, 17:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing