8. märts 2011 kell 8:37

Ansip: meie valikus nii IRL kui ka sotsid

Reformierakond teeb valitsuse moodustamiseks ettepaneku nii IRLile kui ka sotsidele, ütles peaminister Andrus Ansip.

Konkreetsemalt saab sellest rääkida homme, lisas ta kolmveerand tundi tagasi enne Reformierakonna juhatuse koosolekule minemist.

Reformierakonna täna kogunenud juhatus otsustas enne koalitsiooniläbirääkimiste alustamist pidada konsultatsioone nii Isamaa ja Res Publica Liidu kui Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga. Mõlema erakonna esindajatega plaanitakse esimene konsultatsioon pidada juba täna.

Reformierakonna läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad erakonna esimees Andrus Ansip, peasekretär Kristen Michal, volikogu esimees Rain Rosimannus ja erakonna aseesimees Keit Pentus. Asendusliikmetena kuuluvad delegatsiooni erakonna aseesimees Jürgen Ligi, juhatuse liikmed Rein Lang, Urmas Paet, Valdo Randpere, Taavi Rõivas ja Kaja Kallas.

„Konsultatsioonide osas kavatseme olla põhjalikud ja võtta aluseks meie valimisprogrammi ning lähtuda põhimõttest: enne sisulised arutelud ja alles seejärel on võimalik või mõtet arutada positsioonide küsimusi,“ kommenteeris Kristen Michal.

„Uue valitsuse tegevuskava peab toetama Reformierakonna pikaajalist visiooni, et Eestist saaks vaba ja jõukas Põhjala riik. Kindlasti ei ole me nõus maksutõusu, automaksu ja astmelise tulumaksuga,“ lausus Michal.

Reformierakond sai uues riigikogus 33 kohta, IRL 23, sotsid 19 ja Keskerakond 26.

 

Autor: Indrek Kald, Kaisa Gabral

Hetkel kuum