Kadrin Karner • 6. mai 2011 kell 11:21

"Olin kahe käega  poolt"

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik ütles, et oli kahe käega panga presidendi Andres Lipstoki esitatud kandidaatide poolt.

Männik rääkis, et 1. septembrist ametisse asuva Madis Mülleri kasuks rääkis kindlasti tema välismaal elamise kogemus. „Minu nägemuse järgi on rahvusvaheline kogemus see, et sa oled mingi aja elanud välismaal. Ja Madis Müller on seitse viimast aastat elanud USAs. Tal on hea haridus. Ta on saanud kogemusi Maailmapangast ja need inimesed, kes teda tunnevad ütlevad, et tegemist on väga kompetentse inimesega,“ rääkis Männik.

Männik lisas, et Mülleriga tutvus ta Eesti Telekomi juhtides, kui Müller oli tollase rahandusministri Siim Kallase poolt ettevõtte nõukogusse määratud. Koos on nad lahendanud mitmesuguseid keerulisi juhtumeid.

Ülo Kaasikust rääkides ütles Eesti Panga nõukogu esimees, et ta on öelnud ka, et Eesti Pangas on väga häid spetsialiste. „Ma olen ise umbes nii mõelnud, et kui siin on väga palju häid spetsialiste ja kaks asepresidendi kohta vabaneb ja siis minna täiesti sisemistest kandidaatidest mööda, oleks see minu meelest mittekorrektne,“ selgitas ta. „Kokkuvõttes ütlen, et mina olen kahe käega toetanud mõlemat kandidaati, aga need on ikkagi Andres Lipstoki välja pakutud.“

Männiku sõnul on ta küll mõlema kandidaadiga mitmeid kordi suhelnud, kuid väga suuri muudatusi ja plaane uutelt asepresidentidelt enne tööle asumist ei oodatagi. „Ülo Kaasikule olen ma öelnud, et panka juhib üks meeskond ja seda meeskonda juhib Andres Lipstok. Lipstok on rääkinud, et temal on veel aasta aega siin pangas olla ja tema kavatseb panka juhtida umbes nii nagu viimased kuus aastat,“ ütles Männik ja jätkas: „"Selles valguses ma usun, et uutel asepresidentidel pole mõtet praegusele panga presidendile liiga palju igasuguseid muudatusettepanekuid ja strateegilisi nägemusi välja pakkuda.“

Männik ütles, et tema ambitsioon on selle aasta lõpuks teada, kes on järgmine Eesti Panga president.

Kas Kaasik või Müller võiks saada järgmiseks Eesti Panga presidendiks? „Ma saan teile öelda vaid oma isikliku nägemuse ja ma ütleks, et selles voorus mitte,“ vastas nõukogu esimees ja lisas, et seda, mis saab seitsme aasta pärast ehk ülejärgmistel Eesti Panga presidendi valimistel, näeme siis.

Hetkel kuum