Asepresidendid kiideti heaks

Kadrin Karner, Kaisa Gabral 06. mai 2011, 09:53

Eesti Panga nõukogu liige Liina Tõnisson ütles Äripäeva ajakirjanikule, et nõukogu kiitis heaks asepresidendikandidaadid Ülo Kaasiku ja Madis Mülleri.

Eesti Panga teatel langetas nõukogu otsuse salajasel hääletusel, otsus oli üksmeelne.

Ülo Kaasik astub asepresidendi ametisse 9. juulist ja Madis Müller 1. septembrist. Madis Mülleri töötasu kokku hakkab olema 6500 eurot kuus ja Ülo Kaasikul 5500 eurot kuus.

"Eelkõige on tähtis, et mõlemad kandidaadid said kõikide nõukogu liikmete toetuse. See näitab nõukogu väga toetavat suhtumist järgmistesse asepresidentidesse," ütles Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

Eesti Panga presidendi Andres Lipstoki sõnul on tal hea meel, et nõukogu toetas tema esitatud kandidaate, kellega tal on ühtne nägemus Eesti Pangast.

Ülo Kaasik töötab Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhatajana. Varem on ta töötanud Eesti peaministri majandusnõunikuna ja Eesti Pangas majanduspoliitika allosakonna juhatajana ning majandusuuringute osakonna analüütikuna. Kaasikul on Tartu Ülikooli bakalaureusekraad ettevõttemajanduse erialal ja Tallinna Tehnikaülikooli teadusmagistri kraad rahvamajanduse erialal.

Madis Müller töötab aktsiainvesteeringute portfellijuhina Maailmapanga Gruppi kuuluvas IFCs (International Finance Corporation). Varem on ta töötanud Maailmapanga nõukogu juures, Eesti rahandusministri ja peaministri majandusnõunikuna ning ettevõtte rahanduse konsultandina PricewaterhouseCoopersis. Müller on omandanud bakalaureusekraadi rahanduse ja panganduse valdkonnas EBSis ning teadusmagistri kraadi rahanduses George Washingtoni Ülikoolis.

Möödunud nädalal otsustas Eesti Panga nõukogu salajasel hääletusel ootamatult, et senised asepresidendid Rein Minka ja Märten Ross uueks ametiajaks oma kohale ei jää.

Jaan Männik ütles kolmapäeval Äripäevale, et on viimase nädala jooksul korduvalt kohtunud Lipstokiga, et arutada panga uute asepresidentide kandidaate.

Täna hommikul kogunesid nõukogu liikmed Eesti Panka erakorralisele koosolekule, et uute asepresidendikandidaatide sobivuse üle aru pidada.

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2011, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing