Analüütikud pöörasid HP-le selja

Rait Rebane 18. mai 2011, 22:47

Esmaspäeval pärast sulgemiskella kvartalitulemused ning alandatud aastaprognoosi avaldanud Hewlett-Packardi aktsia on kolmapäevasel kauplemissessioonil kukkunud kahe viimase aasta madalaimale tasemele. Arvutitootja majandusraport valmistas Wall Streetil pettumust ning tänaseks on ligi 12 analüütikut kärpinud HP aktsiareitingut.

Kaks päeva pärast esimese kvartalitulemuste avaldamist on HP aktsiareitingut alandanud „buy” pealt „neutrali” peale Credit Suisse, J.P. Morgani, Barclay Capitali, Susqehanna, Stifel Nicolausi, Collins Stewarti, ISI Groupi ja Brean Murray analüütikud. Peale selle on veel mitmete teiste kompaniide analüütikud alandanud arvutitootja aktsiareitingut „strong buy” pealt „buy” peale.

„HP-l on firmasiseselt probleeme, mis mõjutavad ettevõtte tulemusi ka järgnevates kvartalites,” teatas Collins Stewarti analüütik Louis Miscioscia, kes kärpis aktsia hinnasihti 53 dollarilt 40 dollarini, „on vähetõenäoline, et arvutitootja aktsia lähiajal endisele hinnatasemele tagasi jõuab.”

Esmaspäeval avaldatud tulemuste kohaselt kasvas ettevõtte kasum aastataguselt 2,2 miljardilt dollarilt 2,3 miljardi dollarini ehk aktsia kohta 1,05 dollarini ning käive 3 protsenti 31,63 miljardi dollarini. Thomson Reutersi poolt jälgitavad analüütikud prognoosisid aktsiakasumiks 1,21 dollarit ning käibeks 31,5 miljardit dollarit.

Teisipäevasel kauplemispäeval kukkus HP aktsia ligi 7 protsenti, täna pärastlõunaks on hind kaotanud veel lisaks 1,25 protsenti36,45 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2011, 22:47
Otsi:

Ava täpsem otsing