Euroopale järgnes ka USA aktsiaturg

Rait Rebane 23. mai 2011, 20:16

Ühes Euroopaga näitab nädala esimesel kauplemissessioonil langust ka Ühendriikide aktsiaturg. Wall Streeti veavad allapoole Euroopa võlaprobleemid ning võimalik Itaalia krediidireitingu alandamine Standard & Poor’si poolt.

Euro nõrgenemine surus põlvili nii Aasia, kui ka Euroopa aktsiaturud ning pärastlõunal näitab sama trendi ka USA. Languse põhjuseks on reitinguagentuuri Standard & Poor’si poolt reede hilisõhtul avaldatud teade, mille kohaselt alandatakse Itaalia krediidireitingut juhul kui riik ei suuda majandusele hoogu sisse lükata.

„Hirm Euroopa ja sealt ka maailma majanduse pärast lükkas täna turu tugevasse langusesse,” teatas Morgan Keegan & Co analüütik Kevin Giddis.

Eelmise reedega lõpetas Dow indeks kolmanda järjestikkuse nädala langusega, S&P500 on viimastel nädalatel kukkunud võrreldes hiljuti löödud kahe aasta rekordskooriga 3,5 protsenti.

„Erinevalt eelnevate kordadega on vähetõenäoline, et Euroopa võlaprobleemid tähelepanu keskpunktist lähiajal kuhugi kaovad,” teatas Reutersile TEAM Asset Strategy Fundi investor James Dailey, „peale Euroopa on nõrkust näha ka mujal maailmas.”

Esmaspäeva pärastlõunaks on Dow kaotanud 1,2 protsenti 12 360 punktini, Nasdaq -1,72 protsenti 2755 punktini ja S&P -1,32 protsenti 1316 punktini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing