Ministeerium: Venemaa saab tuleval aastal WTO liikmeks

Anne Oja 07. juuni 2011, 19:26

Venemaa pääseb peale pikki läbirääkimisi tuleval aastal tõenäoliselt Maailma kaubandusorganisatsiooni WTO liikmeks, rääkis välisministeeriumi III poliitikaosakonna peadirektor Märt Volmer.

"Tõenäoliselt järgmiseks aastaks on Venemaa WTO liige, mis mitmed kitsaskohad Eesti jaoks ka lahendab," lausus Volmer tänasel Eesti Tööandjate Keskliidu Venemaa-teemalisel seminaril.

Eesti on Venemaaga läbi rääkides jõudnud kõige lähemale vastastikkuse pensionide maksmise kokkuleppe sõlmimisele. Piiri-, transpordi- ja kaubandusküsimuste arutamine aga ei edene.

Businesseurope Vene võrgustiku esimees Timo Laukanen ütles seminaril, et Vemaa majandus vajab moderniseerimist ja diversifitseerimist ehk arendamist ka teistes valdkondades kui senised strateegilised majandusharud.

Euroopa firmadele tekitab muret Venemaa 4,1-line majanduskasv ja 9,5%-line inflatsioon, rääkis Laukanen. Samas on Euroopa firmadele väga ahvatlev Venemaale ja seal äri teha. Kaubandus- ja investeerimisbarjääride kasv Venemaal on peatunud. See tähendab, et viimastel kuudel pole läinud hullemaks, täpsustas Laukanen.

Venemaa suursaadik Eestis Juri Merzljakovi sõnul sujuks Eesti majandus- ja muud suhted Venemaaga paremini, kui lahendataks piiriküsimused.

Transiidiärimees Endel Sifi hinnangul Eesti ja Venemaa suhete parandamiseks mingit võluvitsa pole, kuid lähtuda tuleks eelkõige vastastikusest majanduslikust huvist ning kasulikkusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. June 2011, 19:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing