Katariina Krjutškova • 12. juuli 2011 kell 14:38

Taal väldiks uut parteid kartusest ämbrisse astuda

Ma ei toetaks enam ühtegi parteid, sest ma ei astu mitu korda ühe reha peale, vastas ettevõtja Olari Taal küsimusele, kas ta toetaks endiste isamaaliste eestvõttel loodud uut parteid.

Taal sõnas, et ühestki uuest parteist ei saa head nahka tulla, sest ideoloogiliselt uut ei saa luua ja võimekad poliitikud on juba niigi poliitikas tegevad.

„Headest mõtetest on (partei loomisel – toim) vähe. Need inimesed Eestis, kes on võimelised täna poliitikat tegema, neist 90 protsenti juba teevad seda täna,“ ütles Taal.

Samas ütles Taal, et Eestis oleks ruumi uue partei jaoks küll ja sarnaselt Soomele võiks rahvuslikkusel töötav partei edu saavutada. „Rahvuslusel on võimalust täna. Väliseurooplaste pealetulek on tekitanud ühiskonnas oma tendentsid ja ju on need suuremal või vähemal määral kõigis Euroopa riikides olemas,“ ütles Taal. 

Eile ennustas IRLi aseesimees Tõnis Lukas, et enne tulevasi valimisi kerkib esile uus partei. Uuest parteist unistavad ja tulevikuplaane seavad vanad isamaaliitlased Aimar Altosaar, Tõnis Lukas, Andres Ammas, Andres Herkel ja Mart Nutt.

Taal vastas Äripäeva päevaküsimusele, milleks oli: "Kas toetaksid isamaaliitlaste initsiatiivil tekkinud uut parteid?"

Hetkel kuum