13. juuli 2011 kell 11:59

Kreeka võib võlakirjad dumpinghinnaga tagasi osta

Kreeka võib saada võimaluse oma võlakirjad odava hinnaga tagasi osta, kirjutab Financial Times Deutschland. Raha selleks tuleks Euroopa Liidu abifondist.

FTD andmetel kaaluvad eurotsooni riigid Kreeka võlakirjade dumpinghinnaga tagasiostu toetamist. Sisuliselt tähendaks see võlgade restruktureerimist. Praegu käib arutlus selle üle, et Kreeka riik võtaks võlakirjad tagasi ja maksaks nende eest keskmiselt 50 protsenti nende nominaalväärtusest. Raha võlakirjade tagasiostuks tuleks euro päästefondist EFSF.

Võlakirjade tagasiostu on varemgi arutatud, kuid alles viimasel, selle nädala algul toimunud kohtumisel nõustusid eurotsooni rahandusministrid enam mitte välistama Kreeka võlgade ümberstruktureerimist.

Itaalia võlakirjade intressid üha tõusevad, Iirimaa võlakirjade reiting on langetatud rämpstasemele - pingeliseks muutunud olukorra tõttu on kaalumisel erakorraline tippkohtumine veel sel reedel. Euroopa Liidu rahandusvolinik Olli Rehn on öelnud, et Euroopa võlakriis on nüüdsest süsteemne ehk siis puudutab tervet eurotsooni. 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum