15. juuli 2011 kell 11:30

Schäuble: Kreeka ohustab eurot tervikuna

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble tunnistab, et Kreeka ohustab eurot tervikuna.

„Me peame kindlustama selle, et Kreeka suudab oma võlakoormat kanda ja finantseerida,“ ütles Schäuble ajalehele „Westdeutsche Allgemeine Zeitung“. „See Kreeka poolt vallandatud usalduskriis ohustab nüüd juba eurot tervikuna,“ ütles Schäuble viitega finantsturgudel sel nädalal alanud paanikale.

Võlgade restruktureerimisest sooviks Schäuble siiski hoiduda. Küsimusele, kas ta oleks Kreeka võlgade osalise tühistamise poolt, vastas Schäuble põiklevalt, et ta ei soovi selle üle spekuleerida ning et eurogrupp üritab kiiresti lahendust leida.Euroopa poliitikute üha edasi veniv lahenduse leidmine on analüütikute sõnul nii Kreeka võlaprobleemi kui ka euro kriisi ainult süvendanud. Tänaseks plaanitud erakorraline tippkohtumine jäi ära.

„Valitsused ei ole probleemi mõõtmeid ikka veel õigesti mõistnud,“ ütles Saksamaa üks juhtivaid majandusteadlasi Beatrice Weder di Mauro ajalehele „Handelsblatt“. Küsimus ei ole veel küll sõjas ja rahus, aga siiski on kaalul Euroopa lagunemine üksikuteks riikideks. Olukord on tõesti tõsine ja Euroopa heaolu ei ole enam tagatud, ütles di Mauro. Eksperdi sõnul on vaid üks väljapääs tekkinud ummikust, nimelt võlgade restruktureerimine. Sama on öelnud ka Commerzbanki juht Martin Blessing.

 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum