Tallinna Elcoteq peab kriisikoosolekut

Anne Oja 05. august 2011, 16:19

Elcoteq Eesti ASi tegevjuht Jan Kotka ütles vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele, et ettevõttes toimub praegu kriisikoosolek.

Kotka märkis, et ta ei saa täna ametlikku kommentaari anda, kuna on reede õhtu ja peakorterist pole seetõttu lootust saada toimuva kohta täiendavat infot. Kotka avaldas samas lootust, et tal õnnestub infot saada ja kommentaari anda esmaspäeval.

Elcoteqi juhatuse esimees Jouni Hartikainen astus täna tagasi, kuna tal puudub võimekus juhtida ettevõtet ja objektiivselt kaitsta kõigi aktsionäride huve seoses laenuandjate hiljutise tegevusega, vahendas Hugin online.

Laenuandjad on blokeerinud mitmed Elcoteqi pangakontod ja pidanud kinni klientide maksed Euroopas ning USAs. Seetõttu on saneerimisel oleva Elcoteqi tulevik väga ebakindel ja firma suudab oma äriprotsesse juhtida vaid osaliselt.

Elcoteqi aktsia hind kukkus 13,2 protsenti, 0,33 eurole.

Elektroonika allhankefirma Elcoteq pääses juuli lõpupäevil saneerimismenetlusse, kui Luksemburgi kohus kiitis heaks majanduslikes raskustes äriühingu taotluse.

Otsus pidi tagama Elcoteqile tegevuse jätkumise kohtu määratud eksperdi järelevalve all. Osa tütarettevõtetest kavatses taotleda saneerimismenetlust ka eri riikide kohalike seaduste kohaselt.

Elcoteqi käive oli mullu 1 070 miljonit eurot. Ettevõttel on umbes 8 000 töötajat. Elcoteqi peakorter asub Luksemburgis.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. August 2011, 09:17
Otsi:

Ava täpsem otsing