Euroala rebeneb?

Fredy-Edwin Esse, California 22. august 2011, 12:15

Kõlavad suurnimed ütlevad, et euro edasiseks eksisteerimiseks peavad osad riigid ühisest rahaliidust lahkuma.

Tulemuseks oleks El-Eriani sõnul "väiksem, paremini integreeritud ja fiskaalselt tugev eurotsoon". Kuigi euroala liidrid nagu Saksamaa kantsler Angela Merkel järjepidevalt välistavad selle võimaluse, ütles El-Erian Bloombergile, et rahaliidu säilitamise nimel võivad nad lõpuks selle variandi kasuks otsustada.

"Euroopa juhid on meid mitu korda hoiatanud mitte alahinnata nende pühendumust ühtsele majandus- ja rahaliidule, kuid seda võib mõista ka sedasi, et lõpuks nad valivad kvantiteedi asemel kvaliteedi," ütles SLJ Macro Partnersi kaasomanikke Stephen Jen Bloombergile. "Poliitlised kokkulepped ei saa kriisi lahendamisel igavesti kesta."

Praegu kõlavad uudised ja rahaturgudel valitsev olukord on selge märk, et rahaliit ei ole saanud hakkama Kreeka, Iirimaa ja Portugali võlakriiside lahendamisega. Lisaks ähvardab võlakriis laieneda Itaaliasse ja Hispaaniasse ning viimaste arengute sündmuses võib hoobi saada ka Prantsusmaa.

Seni on ametliku abina välja antud 365 miljardit eurot Portugalile, Iirimaale ja Kreekale. Lisaks on loodud 440 miljardi eurone päästefond ning Euroopa Keskpank on pidanud 96 miljardi euro eest ostma hätta sattunud riikide võlakirju.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. August 2011, 11:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing