Kadrin Karner • 11. oktoober 2011 kell 11:19

Priit Perens: Eesti Pank peaks arvestama euroala lagunemisega

Kuigi Swedbank Eesti juht Priit Perens ei usu euroala lagunemist, leiab ta, et Eesti Pangal võiks olla tagavaraplaan selles olukorras toimimiseks.

Järgnevad Priit Perensi soovitused uuele Eesti Panga presidendile:

Minu hinnangul võiks Eesti Panga uus president järgida kolme olulist aspekti. Esiteks, keskpank peaks võtma väga selge seisukoha eurokriisi lahendamise-mittelahendamise osas ning selgitama Eesti rolli selles. Täna ei ole me keskpanga sõnavõtte sel teemal veel kuigipalju kuulnud.

Teiseks soovitaksin ma teha uuel juhil selgeks, mida avalikkus keskpangalt ootab ning võib-olla tasuks end sellele ootusele vastavalt ka kohandada või avalikku ootust läbi põhjendatud selgituste muuta.

Viimasena soovitaks ma keskpangal teha valmis plaan B (kui seda veel ei ole) juhuks. kui euroala peaks lagunema. Mina usun täna, et seda ei juhtu, aga plaan B võiks alati valmis olla. Ainuüksi teadmine sellest, et taoline plaan on olemas, paneks meid vähem muretsema. Keskpank peaks suutma vastata ka küsimusele, mis saab Eestist juhul, kui euroala peaks lagunema ehk mis on Eesti tegevusplaan sellisel juhul.

Mõlemad kandidaadid on väärikad ja antud valdkonnas väga kogenud inimesed. Usun, et mõlemad saaksid Eesti Panka ees ootavate ülesannete lahendamisega kenasti hakkama. Soovin neile edu oma tegemistes!

Hetkel kuum