ÄP fototoimetus • 17. oktoober 2011 kell 21:00

Külma kannatav kütus müügil

"Kuigi EMHI prognoosi kohaselt püsivad ilmad plusskraadides vähemalt nädala lõpuni, oleme sarnaselt varasematele aastatele alustanud ka sel aastal üleminekut talvisele mootorikütusele juba oktoobri alguses. Tänaseks on Statoili jaamades müüdava kütuse külmakindlus jõudnud juba miinus 20 kraadini, kuid sel aastal on meie eesmärgiks külmakindlus viia hiljemalt detsembri alguseks 32 miinuskraadini," ütles ASi Eesti Statoil mootorikütuste tarne- ja logistikajuht Toomas Meltsas.

Statoil toob müügile arktilise diislikütuse, mille külmakindlus on vähemalt -32YC. Kõigis Statoili teenindusjaamades ja Statoil 1-2-3 automaatjaamades on nüüdsest müügil talvine diislikütus külmataluvusega vähemalt -20YC.

Lisaks otsustas Statoil, et alates novembrist alustatakse üleminekut talviselt arktilisele diislikütusele, mille külmakindlus on vähemalt -32YC.

Ka Alexela valmistub. Alexela alustas talvise diislikütuse laialivedu tanklatesse ja peagi on kõigis talvine diislikütus saadaval.

"Miinuskraadide saabudes ei sobi suvine diislikütus, sest selle külmakindlus on väike. Alustasime talvise diislikütuse laialivedu, mille külmfiltri ummistumispunkt on vähemalt Eestis standardis nõutavad 26 miinuskraadi," ütles Alexela Oili tegevjuht Ain Kuusik. "Ilmad võivad väga kiiresti ja ootamatult külmaks minna, meil kõigil on ju meeles eelmised ekstreemsed talved. Kindlasti ei ole võimalik talvel hanguma hakanud suvist diislikütust "parandada", tankides juurde talvist diislikütust, kuna talvine diislikütus ei suuda juba moodustunud parafiinihelbekesi lahustada."

Autor: ÄP

Hetkel kuum