FOTOD: kalli elektri kiirtee Estlink 2 sai nurgakivi

Erik Prozes 16. november 2011, 19:24

Värskelt nurgakivi saanud  Estlink 2 tagab Eestile valmisoleku avanevaks elektrituruks, kuid tänasest odavamat elektrit  uus kaabel kodutarbijale tooma ei hakka.

Eleringi juht Taavi Veskimägi lubab, et 2013. aastal avaneva elektrituru tingimustes tagavad Estlink 1 ja Estlink 2 tarbijatele erinevate elektritootjate konkurentsis piirkonna hetke parima hinna. Et hinnalangusele pole lootust, kinnitab majandusministeeriumi kevadine prognoos, mille järgi  tõuseb elektri hind turu avanedes kodutarbijale umbes viiendiku võrra.

Eleringi juht Taavi Veskimägi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Soome elamumajanduse- ja kommunikatsiooniminister Krista Kiuru, ning Fingridi juht Jukka Ruusunen asetasid Püssi alajaamas nurgakivi Eesti ja Soome vahelisele teisele elektriühendusele EstLink 2. 170 km pikkune ühendus  lülitub töösse 2014. aasta alguses ning see kolmekordistab senise elektrisüsteemide ühendusvõimsuse Eesti ja Põhjamaade vahel. 

EstLink 2 projekti kogumaksumuseks on ligikaudu 320 miljonit eurot, mis jaotub võrdselt Eesti ja Soome süsteemihaldurite Eleringi ja Fingridi vahel. Projekti kaasrahastab 100 miljoni euroga Euroopa Komisjon.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. November 2011, 16:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing