ÄP fototoimetus • 1. detsember 2011 kell 21:00

Venemaa 'Matrix' näitab teleelu telgitaguseid

"Generatsioon P" on omamoodi versioon filmist "Matrix" - see räägib samamoodi tõeotsijast virtuaalses reaalsuses, sedapuhku aga televisioonis, mitte küberruumis.

"Generatsioon P" on Viktor Pelevini samanimelise kultusromaani esimene ekraniseering, mille režissöör ja stsenarist on Victor Ginzburg.

Linateos räägib põlvkonnast, kes sai kaduvalt nõukogude võimult kingituseks kodumaal villitud Pepsi. See polnud mitte lihtsalt jook, vaid lootus, et Pepsi järel saabub teiselt poolt ookeani uus ja imeline elu. Ning ta tuligi, pühkides oma teelt kõik.

Loo peakangelane on intelligentne noor luuletaja Vladlen Tatarski, kes asub 1990ndate alguses elu sunnil tööle kaukaaslastele kuuluvasse suitsuputkasse. Edasi siirdub ta reklaamiagentuuri, kus avaneb tema anne kohandada lääne kaupade slogan'eid vene mentaalsusele.

Peagi saab temast televisiooni abil uue reaalsuse looja, kelle käes isegi poliitikud on vaid lihtsalt PR-projektid. Vladlenit piinab aga tööd tehes pidevalt küsimus, kes kogu seda struktuuri tegelikult juhib. Ta asub seda uurima ja jõuab peagi vastuste jälile.

Keskkond, kus tegelased pendeldavad, pakub segu zen-budismi filosoofiast, esoteerikast, narkomaaniast ning poliittehnoloogide ja copywriter'ite eufooriast 1990ndate alguse Moskvas.

Autor: ÄP

Hetkel kuum