Anne Oja • 9. detsember 2011 kell 9:59

Snoras keerutas Vene oligarhide raha

Pankrotiseisus Snoras panga klientideks olid Venemaa oligarhid, näiteks Oleg Deripaska Bazovõi Elemendil jäi Snorasesse kinni 58 miljonit eurot, vahendas newsru.com.

See tuli välja siis, kui ühele Bazovõi Elemendile kuuluva firma töötajatele ei makstud Snorasega toimunule viidates palku välja.

"Me kinnitame, et grupi ettevõtete arvetel Snoras pangas on raha, kuid kordades vähem, kui ajakirjandus väidab," kommenteeris Bazovõi Element.

Leedu ajaleht Lietuvos Rytas kirjutas, et Snorases põles ära 58 miljonit eurot Deripaska ettevõtete raha, osa sellest rahast kuulus Norilski Nikkelile.

Norilski Nikkel on raha jäämist Snorasesse eitanud.

Snorase tütarfirmas Latvijas Krajbankas hävis oligarh Suleiman Kerimovi Nafta-Moskva arvelduskontodel olnud raha. Summad olid tähelepanuväärsed, kuid mitte kriitilised, lisas meediaväljaanne.

Kahju kannatajateks on väidetavalt ka Sergei Polonski firmad, Gazprom ja Major Auto.

2010. aasta lõpus moodustasid mitteresidentide hoiused ja arveldusarvetel olev raha 20% kõigist Snoras panga klientide vahendeist, seda oli vastavalt 507 ja 216 miljonit dollarit. Hoiuste kindlustuskaitse ei laiene märkimisväärsele osale deposiitidest.

Hetkel kuum