Anne Oja • 6. jaanuar 2012 kell 12:22

Snorase ajutine juhtkond teenis palgana miljoneid

Leedu riigi määratud  Snoras panga ajutine juhtkond teenis koos oma meeskonnaga kahe nädala jooksul palgaks rohkem kui 16 miljonit litti (üle 4 miljoni euro).

Andmeid kinnitas Leedu keskpank. Keskpanga juht Vytas Vasiliauskas ütles, et panga nõukogu eraldab Snorase juhi Simon Freakley palgaks 140 000 eurot, kuid talle oli antud õigus värvata täiendavat personali.

Ajutisele juhtimisele ja pankrotiks ettevalmistamisele kulus seega täiendavat raha, kuna nii mahukate protsesside juhtimine on töömahukas ja vajab nii finantsasjatundjaid, audiitoreid, juriste kui ka muid teenuseid, põhjendas Vasiliauskas. Töömaht suurenes, kui ilmnes, et olukord pangas on arvatust hullem, lisas ta.

Keskpanga juht ütles, et Snorase ajutise juhi ülesandeks oli astuda samme, et kaitsta panga vara. "Olukord muutus eriti keeruliseks seetõttu, et me ei puutunud kokku tavapärase pankrotiga, vaid võimaliku kuritegeliku käitumisega,, vara väljapetmise ja maksupettusega," ütles Vasiliauskas. Ajutise juhi astutud sammud aitasid tema sõnul säästa kokku sadu miljoneid eurosid.

On teada, et ajutise juhi meeskonnas töötas mitukümmend inimest.

16. novembril natsionaliseeris Leedu Snoras panga, juba nädala pärast otsustati pöörduda kohtusse pankrotiavaldusega. Snorase ajutiseks juhiks määratud Simon Freakley on konsultatsioonifirma Zolfo Cooper LLP vanempartner.

Hetkel kuum