13. detsember 2011 kell 13:33

EL plaanib luua Kreekas 125 000 uut töökohta

Võitlemiseks retsessiooni vastu plaanib Euroopa Liit Kreekas rohkem kui 10,5 miljardi euro suurust programmi. Plaanis on luua töökohti, ehitada teid ja moderniseerida raudteeliiklus.

Euroopa Komisjon esitles programmi Kreeka majanduse elavdamiseks, vahendab Zeit Online. Infrastruktuuri väljaehitamiseks tuleb ELi kassast 10,5 miljardit eurot, aastaks 2015 peaks nii juurde tulema 125 000 töökohta.

Kreeka press on nimetanud aktsiooni uueks Marshalli plaaniks, viidates USA poolt Euroopa riikidele antud abile teise maailmasõja järel. Kreeka majanduslangus on kestnud viimased neli aastat, ainuüksi sel aastal arvestatakse 5,5protsendise langusega.

Ajakirjanduses on avaldatud nimekiri projektidest, muuhulgas on plaanis moderniseerida Kreeka raudtee OSE, mitmed saartel asuvad maanteed ja rajada riigi lääneossa uus kiirtee. Samas on plaanis finantseerida ka Kreeka ülikoolide uurimisprojekte. Pealinn Ateena saab juurde uusi metrooliine. Samuti on kavas uuendada Kreeka maksuametite elektrooniline süsteem.

Eelduseks jaokaupa väljamakstavatele summadele on Kreeka ametkondade range kontroll Euroopa Liidu ametnike poolt. 

Lisaks on Kreekale ette nähtud EL, IMFi ja EKP ühine abiprogramm mahus 130 miljardit eurot.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum