Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Nordkalk: oleme saastekvootidega kaetud
Meil on selleks aastaks saastekvoote täpselt nii palju, kui tootmiseks on vaja, sõnas ehitusmaterjalide tootja Nordkalk ASi juhatuse esimees Andres Rammul.
„Täna me ausalt öeldes turu seisu Nordkalk Eesti poole pealt ei jälgi, terves korporatsioonis on kindlasti seisukord teine, mida ma ei oska kommenteerida,“ rääkis Rammul saastekvootidega kauplemisest.
Ta lisas, et hetkel ei ole firmal muret, kas kvoote juurde osta või maha müüa. „See mure võib meil tekkida järgnevatel aastatel, aga seda ei oska praegu öelda,“ märkis Rammul.
Tänane Äripäev kirjutab, et saastekvoodi hind maailmaturul on võrreldes tipphetkega 2008. aasta juunis langenud üle nelja korra. Hetkel osaleb saastekvootidega kauplemissüsteemis 52 Eesti ettevõtet, keda Euroopa Liit peab meie riigi suurimateks saastajateks. Äripäev küsib ettevõttetelt, mis seis on neil saastekvootidega ja mida on plaanis nendega teha.
Fortum Tartu AS juhatuse esimehe Margo Külaotsa sõnul osalevad ka nemad saastekvootide kauplemissüsteemis. Hetkel on plaan kvoote müüa, aga kõik oleneb hinnast.
Soojusenergia tootmise ja elektrienergia jaotamisega tegelev Esro AS juhatuse esimees Jaan Saare sõnul ei ole neil saastekvootidega muret, müüma nad ei pea ja ostma ka mitte.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.