Birjo Must • 6. veebruar 2012 kell 8:29

Martinson: Eestil võiks olla esisäutsuja

Eesti riigil võiks olla esitviitija ja sotsiaalmeedia ametnik, kes promoks meid sotsiaalmeedias üleilmselt, ütles riskiinvestor Allan Martinson.

„Praegu teevad seda eraisikud oma vabast tahtest, aga miks ei võiks ka riik aeg-ajalt tulistada sotsiaalmeediasse sõnumeid?“ arvas Martinson.

Suurinvestor Joakim Heleniuse välja pakutud idee tõsta Eesti edu sellega, et kehtestada inglise keel teiseks riigikeeleks, on Martinsoni hinnangul väga vastuoluline. „Minul selle vastu iseenesest midagi ei oleks. Väljastpoolt vaadates saadab see Eesti kohta märgi, et tegemist on rahvusvaheliselt mõtleva riigiga, kes pürib rahvusvahelisele areenile olemaks sel keegi. Samal ajal sisepoliitiliselt ei kujuta ma ette, mis siin juhtuma peaks, et see asi läbi läheks,“ lausus Martinson.

Sõnum, mida me sellega väljapoole saadaksime, ei vastaks riskiinvestori arvates sellele, kes me tegelikult oleme. Mul on  tunne, et enamik eestlasi ei tahaks seda, sõnas Martinson. Lisaks kerkiks tema sõnul sel juhul üles ka vene riigikeele küsimus, mis oleks jällegi sisepoliitiliselt Eestis mõeldamatu.

„Kindlasti on muidki viise, kuidas Eesti poolt sõnumit saata. Peamine on see, et riigi majandus ja kultuur areneks ja seda vaid ühe asjaga ei muuda,“ sõnas Martinson. 

Hetkel kuum