Katariina Krjutškova • 12. märts 2012 kell 10:37

EAS andis kaevanduspargile 2,6 miljonit eurot

Kohtla-Nõmme vallavalitsuse esitatud taotlus sisaldab kaevanduspargi teise etapi töid, milleks on kaevanduspargi maapealse osa väljaehitamine ja ekspositsiooni ettevalmistamine.

Kaevanduspargi omafinantseeringu osa on ligi 460 000 eurot, mille katavad Eesti Energia ja Kohtla-Nõmme vallavalitsus. Kokku on teise etapi arenduste summaks seega üle 3 miljoni euro. Kaevanduspargi juht Sigrid Karon sõnab, et Ida-Virumaa turismivaldkonna jaoks on rahastamisotsus oluline samm. „Kaevanduspargi väljaehitamisega jäädvustame põlevkivi ajaloo ja tutvustame põlevkivi tuleviku võimalusi. Kindlasti tõstab kaevanduspark Ida-Virumaa tähttsust turismipiirkonnana,“ sõnas Karon. 

Kohtla Kaevanduspark on Ida-Virumaal Kohtla-Nõmmel tegutsev kaevanduspark, mis tutvustab põlevkivienergeetika valdkonda, täpsemalt põlevkivi kaevandamist.

Kaevanduspark areneb kaasaegseks külastuskeskuseks, mis tutvustab interaktiivses vormis põlevkivitootmise ja energeetika valdkonda. Uueneva teemapargi eesmärgiks on jutustada külastajale lugu Eesti põlevkivienergeetika ajaloost alustades põlevkivi geoloogilisest tekkimisest ja kaevandamisest kuni elektrienergia lõpptarbijateni jõudmiseni.  Keskuse eripära ning omanäolisus teeb sellest Eesti jaoks üleriigilise tähtsusega turismiobjekti. Kaevanduspargil on potentsiaali kujunemaks kooliõpilaste külastatavaks keskuseks, kus noored saavad praktilise ülevaate põlevkivi kasutamisest. Kohtla Kaevanduspark alustas tegevust 2001. aastal endise Kohtla-Nõmme kaevanduse territooriumil. Kohtla kaevandus suleti 1. aprillil 2001. aastal ja kohe pärast kaevanduse sulgemist käivitus Kohtla kaevandusmuuseumi rajamise projekt.

Hetkel kuum