Ärimees ja poliitik Tõnis Palts on seisukohal, et rahvusringhäälingule maksumaksja raha juurde anda pole mõtet, sest teistest meediakanalitest saaks sama kvaliteediga infot edastada oluliselt odavamalt.
Järgneb Tõnis Paltsu selgitus:
ERRi kvaliteet kindlasti paraneks, kui neile raha juurde anda. Aga kas see oleks maksumaksja raha otstarbekas kasutamine, on iseküsimus. Kas selle raha eest saaks samu saateid ja sama kvaliteedi juures teistest kanalitest oluliselt odavamalt tellida? Selles on küsimus.
Mul on vahetevahel tunne, et meie nn rahvusringhäälingu ideoloogid ei ole pannud tähele, et vahepeal on teleritele ilmunud kaugjuhtimispuldid. Inimesed valivad telekanaleid saadete, mitte kanali numbri järgi. Meedia kolib ise teistesse kanalitesse, kus tänu nende paljususele kaob rahvusringhäälingu mõju nii kui nii ära.
Kui ma kuulsin üllatavast tasakaalustamata loost põllumajandusministri kohta saates Pealtnägija, kui ma näen, kuidas rahvusringhääling käib spordisaadetes reklaami edastamisel jokk-skeemi piiril, oleks kindlasti mõistlik selline rahvusringhääling sulgeda ja tellida nende vahendite eest tasakaalustatud saateid Eesti Vabariigi seaduste mõtet järgides.
Seotud lood
Eesti Rahvusringhäälingu arengukava aastateks 2013-2016 pidi saama nõukogu liikmetelt 27. veebruariks elektroonilise kinnituse. Põhjaliku aruteluta ning kiirustades tehtav otsus peaks panema muretsema igaühe, kes vähegi huvitub sellest, et Eestis oleks tasakaalustatud ja kvaliteetne avalik-õiguslik meedia, kirjutab keskerakondlasest riigikogulane, Rahvusringhäälingu nõukogu liige Priit Toobal.
ERRi juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul tuleks ERRi kulutusi lähiajal tuntavalt kasvatada. Äripäeva arvates tuleks üle vaadata hoopis rahvusringhäälingu eesmärgid.
Riigikogu liige Igor Gräzini meelest on Eesti Rahvusringhäälingule palju rohkem raha juurde vaja, kui ERR praegu seda ise küsinud on.
Kanal 2 ASi juht Urmas Oru ütles, et kui poliitikud peavad Eesti Rahvusringhäälingu uue maja ehitamist vajalikuks, peavad nad selleks ka raha andma, kuid kõik ei alga siiski majast.
IIZI finantsjuhi Kaido Kepi sõnul jõuab majanduskasvu üldine aeglustumine kindlustussektorisse viitega, mistõttu on tunda turul kerget jahenemist.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele