Rainer Saad • 17. september 2012 kell 9:14

Prantsuse rikkaima ärid on Belgias kogunud 4 miljardit

Prantsuse rikkaima mehe Bernard Arnault'ga seotud LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton on Belgias kogunud neli miljardit eurot.

Belgia keskpanga andmed näitavad, et Brüsselis asuvad LVMHga seotud 12 ettevõtet ning erafond on rohkem kui kolmekordistanud enda varasid alates aastast 2008, vahendas Bloomberg.

"Pariisis asuv firma on viimastel aastatel teinud Belgiast oma finantskeskuse, et saada kasu sealsest soodsamast maksukohtlemisest," ütles LVMH esindaja Olivier Labasse. Tema sõnul pole varade ümberpaigutamine kuidagi seotud Arnault' isikliku maksuolukorraga.

Prantsusmaa rikkaim mees Bernard Arnault, kelle varanduse väärtus Bloombergi miljardäride indeksi järgi on 27,7 miljardit dollarit (21 miljardit eurot), teatas möödunud nädalal, et kavatseb võtta Belgia kodakondsuse.

LVMH tegevjuht Arnault rääkis enda plaanist pärast Prantsuse peaministri Francois Hollande'i avaldust, mille järgi on plaanis tõsta Prantsusmaa rikkaimate kodanike tulumaks 75 protsendile.

Belgias asuva Arnault' 12 ettevõtete varade väärtus ulatub 100 000 eurost 2,6 miljardi euroni. Võrreldes 2008. aastaga on varade väärtus tõusnud 1,3 miljardit.

Hetkel kuum