Romet Kreek • 8. oktoober 2012 kell 8:59

Rikkad põgenevad Prantsusmaalt

Turule on jõudmas suur hulk Prantsuse luksuskinnisvara, kuna äriinimesed soovivad lahkuda riigist enne, kui maksutõusud neid tabavad, vahendab AFP kinnisvaraagentide ja finantsnõustajate sõnu.

"See on juba peaaegu paanika," ütles kallile kinnisvarale spetsialiseerunud maakler Daniel Feau. "Pariisi turule on müüki tulemas 400-500 enam kui miljonieurost eluaset," lisas ta.

Kinnisvara müüjate lemmikkohtadeks, kus kinnisvara osta ja elama asuda, on Coldwell Banker France'i juhi Laurent Demeure sõnul London, New York, Genf, aga ka Kanada, Iisrael ja Singapur.

Vanemate rikaste lemmikkohaks on jätkuvalt Brüssel, nad on juba müünud äriosalusi ning pärandavad usaldusühingute abil varad edasi, kasutades Belgia madalamat maksustamist.

"Et tuleval aastal süüa sõpradega lõunat, pean ma takso asemel valima Thalyse Brüsseli või Eurostari Londonisse sõitmiseks," naljatas Lauretnt Demeure, mainides kolme pealinna ühendavaid kiirronge.

Kahe-kolme kuuga on suurte Pariisi korterite hinnad langenud viis protsenti.

Prantsusmaa president Francois Hollande avalikustas septembri lõpus järgmise aasta eelarve, milles nähakse suurt tulumaksu tõusu ettevõtetele ja rikastele, kes teenivad aastas üle 1 miljoni euro.

Kui parlament kiidab uue eelarve heaks, saab Prantsusmaast Aruba ees kõrgeima tulumaksu määraga riik maailmas. Arubal maksavad 58,95% tulumaksu need üksikisikud, kes teenivad aastas üle 100 000 naela, kirjutas Telegraph.

Maksutõusuga seoses loodab Prantsusmaa järgmise aasta eelarves riiklike kulude kokkuhoiuga säästa 30 miljardit eurot. Kolmandik sellest tuleb kärbetest ning 20 miljardit loodab Hollande koguda maksude näol.

Hetkel kuum