Koit Brinkmann • 21 september 2012

Müüdud riigimaa taga Rosimannuse kõrvad

Juulikuus, keset suurt puhkusteaega ilmub BNS-is väike uudisnupp, et Riigi Kinnisvara AS müüs 1,52 miljoni euroga maha Põhja-Tallinnas Tööstuse ja Erika tänava ääres asuvad kunagise sõjatehase Arsenal üheksa kinnistut.

3,6 ha suuruse maa-ala ostjaks on ainsana avalikul enampakkumisel osalenud investeerimispankuri ja kinnisvaraarendaja taustaga Aadu Oja firma Arsenal Center.

Augustis asutab Oja koos Eestiski kinnisvarasse investeerinud ja investeeringuid vahendava David Stewart Coolidge'iga sarnase nimega ettevõtte - OÜ Arsenal Holding. Juba septembrist liigub osa Oja osalusest selles firmas mõjukale reformierakondlasele Rain Rosimannusele kuuluvale OÜ-le Väädi.

"Ee… ei… praegu ei ole veel mingeid liikumisi toimunud, on erinevaid investoreid ja partnereid selles projektis… üsna mitmeid, praegu ma ei saa rääkida nendest asjadest," otsib Oja telefonis sõnu, vastates küsimusele Rosimannuse seotuse kohta projektiga.

Äriregistri järgi on Rosimannuse ettevõte tulnud ühte Teie firmasse osanikuks?

"Ee… ei… minu teada hetkeseisuga küll veel ei tohiks olla… nagu liikunud. Meil on kõik asjad pooleli alles ja…"

Konkreetselt siis Arsenal Holdingus?

"Aga see ettevõte ei ole veel kinnistuga seotud."

Millega see tegelema hakkab?

"Ee… mul on üks konverentskõne pooleli, pange meili need küsimused."

Kirja teel saadetud küsimusele Rosimannuse rollist arendusprojektis vastab Oja sisutühjalt: "Praegu on vara veel Arsenal Holdingu tegevusest rääkida, kuna seal hetkel ei toimu majandustegevust."

Oja kidakeelsus ei piirdu ainult mõjuka reformierakondlase, vaid kogu projekti kohta info jagamisel. "Oleme selle kinnistu alles ostnud ja see on suurem projekt, mis võtab aega ja on vara rääkida. Me teeme ettevalmistusi ja mõtleme selle asja peale."

Rosimannus kinnitas Äripäevale, et ei ole otsustanud, kas seob ennast projektiga."Ma ei ole end Erika tänava ja Tööstuse tänava äärsete Arsenali kinnistute arendamise projektiga sidunud ega otsustanud siduda," ütles ta. "See eeldaks minu jaoks päris suure laenukohustuse võtmist, sest muid allikaid emissioonis osalemiseks mul ei ole. Lisaks pelgan, et minu nime seostamine võib projektile pigem kahju tuua, sest paratamatult peab selle projektiga seoses asju ajama ka Tallinna linnavalitsusega ja ka minuga seostatavatel avalikel fantaasiatel ei näi lõppu tulevat. Arsenal Holdingul on selle arendusega sama palju pistmist kui Londoni Arsenali jalgpalliklubiga - st mitte mingit."

Lähemalt loe tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum