Indrek Kald • 30. september 2012 kell 10:03

Sada juristi ja tippametnikku homme kooliõpilaste ees

Märt Rask, Rait Maruste, Mihkel Oviir, Norman Aas, Heiki Loot, Allar Jõks ja veel enam kui sada kõrget riigiametnikku ning juristi lähevad homme Eesti koolidesse õpilastega rääkima.

Teemaks on põhiseadus ja selle praktilised tähendused tänapäeva Eestis. Aktsioon toimub põhiseaduse 20. aastapäeva puhul ja riigikohtu esimehe Märt Raski kutsel.

Tema sõnul on õpetajad vestlustes avaldanud hirmu, et põhiseaduse tegelik tähendus jääb õpilastele ka püüdliku selgitamise puhul kaugeks. "Pole ju põhiseadus mingi abstraktne deklaratsioon ning sellel on omad igapäevased äratuntavad väljundid. Mul on hea meel, et põhiseaduse 20. aastapäeval on nii paljud juristid ja kõrged ametnikud võtnud õpetajate muret kuulda ning võtavad osa vastutust ka endi kanda," märkis Rask.

"Kooliõpetajad on õpilastele põhiseaduse tublisti selgeks õpetanud. Riigikohus korraldab igal aastal õpilaste kaasuskonkurssi ning sinna esitatavate tööde kõrge tase on teinekord jahmatav," lisas riigikohtu esimees.

Kohtumisi on ettevalmistatud alates kevadest. Mahult ületab eesootav kooliskäik ka vabariigi 90. aastapäeva puhul toimunud kohtunike loenguid, mida kuulas kokku üle 4000 inimese, teatas riigikohus.

Sarnaselt Märt Raskiga, kes kohtub oma kodukooli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilastega, esinevad paljud kõnelejad just oma endistes koolides. Koolide ja esinejate nimekirjaga saab tutvuda siin.

Hetkel kuum