Alyona Stadnik • 4. oktoober 2012 kell 7:54

Põltsamaa Felix: elektri hinna tõus peegeldub tootehinnas

ASi Põltsamaa Felix juhatuse esimees Anti Orav tõdes, et elektri hinna tõusu ei saa päris olematuks teha ja see tuleb ka tootehindadesse arvestada.

„See, et elektri hinnad siiski liiguvad ülespoole, on fakt. Kui palju see mõjutab meie hindu, on toodeti erinev, sest tooteportfell on suur,“ kommenteeris Orav ja lisas, et hinda see tõus kindlasti mõjutab.

„Me üritame tubades lahkudes valgust välja lülitada jne - võime kõike seda teha, aga üleöö ei ole reaalne kompenseerida tarbimise efektiivsust elektrihinna tõusuga,“ selgitas Orav.

Ta lisas, et samme efektiivsemaks tarbimiseks on täna juba tehtud. „Energeetikavallas on meie kulud viimastel aastatel kasvanud suure hooga. See on ka üks olulisemaid osi meie parandusprogrammist ehk me juba tegeleme energiakuludega. Päris olematuks ei suuda me elektrihinna tõusu mõju teha, nii et see tuleb ka hindadesse arvestada,“ märkis Orav.

Tänane Äripäev kirjutab sellest, et elektri hinna ja elektritarbimisega kaasnevate kulude tõus viib järgmisel aastal Eesti inimeste ja ettevõtete taskust Äripäeva hinnangul täiendavalt vähemalt 100 miljonit eurot. Äripäev uurib ettevõtetelt, kas elektrihinna tõus mõjutab nende ettevõtte teenuste ja toodete hinda järgmisel aastal.

Lisaks saab tänasest Äripäevast nippe, kuidas elektrit kokku hoida.

Hetkel kuum