Alyona Stadnik • 5. oktoober 2012 kell 9:53

AKI: meditsiinitöötajate uuring ei rikkunud seadust

Andmekaitse inspektsioon (AKI) uuris meditsiinitöötajate maksuandmete avalikustamise asjaolusid ning jõudis selgusele, et riigiasutused võivad ametialaseid teabekogumeid kasutada muu hulgas analüütiliseks tegevuseks.

"Kui selline analüüs võimaldab paremini korraldada asutuste tööd või kujundada poliitikat, on tegu andmetöötlusega avalike ülesannete täitmiseks," täpsustas andmekaitse inspektsiooni nõunik Stiina Liivrand.

Ta lisas, et isikuandmetel põhineva analüüsi juures on oluline, et isikustatud algandmed ei lekiks ning et analüüsi tulem oleks võimalikult suure üldistatusega.

"Piisavalt suure üldistustastmega on näiteks Tallinna või Viimsi valla elanike, samuti Eesti tervishoiu- või ehitussektori keskmine maksutulu. Selgelt lubamatu oleks aga näiteks kolme enimteeniva onkoloogi sissetulekute avalikustamine," selgitas Liivrand.

Äripäev tõstatas üleeile andmekaitse inspektsioonis küsimuse, kas arstide sissetulekute analüüsi tarbeks toimunud andmete töötlemine oli seaduslik.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil, et ei näe arstide sissetulekute uurimises mingit probleemi. "Kui meie andmekaitseseadus peaks midagi vaidlustama - ma ei välista et kuskil on midagi sellist -, siis tuleb see seadus, mis on avalike huvidega vastuolus, ümber teha. Aga ma arvan, et siin ei saa olla seadusega konflikti," viitas ta isikuandmete kaitse seadusele.

 

 

Hetkel kuum