Indrek Kald • 14. oktoober 2012 kell 12:33

Kiviõli seiklusturismi keskus avab uksed jaanuaris

Kuus miljonit eurot maksma minev Kiviõli seiklusturismi keskus hakkab plaanide järgi tööle järgmise aasta jaanuaris.

Keskuse väljaehitamine on jõudnud suusatõstukite paigaldamiseni, mis muudab tuhamäe Eesti pikimate nõlvade ja suurima lumelauapargiga suusakeskuseks. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Eurotoetuse abiga muutub Baltimaade kõrgeim tehismägi, Kiviõli tuhamägi, rahvusvahelisel tasemel suusa-, moto-, ratta-, seiklus- ja tervisespordikeskuseks ning suurvõistluste toimumispaigaks.

"Suusatõstukite paigaldamine ja lumetootmissüsteemi ehitus on täna staadiumis, mis võimaldab rääkida suusakeskuse avamisest uue aasta algul. Detsembris oleks vaja vaid arvestatavat külmaperioodi kunstlume tootmiseks," ütles SA Kiviõli Seiklusturismi Keskuse juhatuse liige Janek Maar.

Kiviõli tuhamäe ümberkujundamise tulemusena on praeguseks mäele rajatud Eesti pikimad mäesuusanõlvad (kuni 700 meetrit) koos rahvusvahelistele nõuetele vastava lumelauapargi nõlvadega. Käimasolevad hanked lumelauapargi takistuste (erinevad konstruktsioonid – railid, boxid, torud) ning rajatraktori soetamiseks võimaldavad tulevikus Kiviõlis korraldada lumelauaalade rahvusvahelisi tiitlivõistlusi.

Keskuse hoonete, taristu ja lumetootmise projekti finantseeritakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme toetusel. Suusatõstukite ostu ja paigaldamist rahastavad lisaks tõstukioperaatorile EASi turismitoodete arendamise väikeprojektide toetamise meede, Swedbank Liising ning käendusega KredEx.

Kiviõli tuhamäest Läänemere regiooni ainulaadse spordi- ja seiklusturismi keskuse kujundamine läheb maksma ligi kuus miljonit eurot.  Keskuse aastaseks külastajate arvuks prognoositakse 80 000 sise- ja välisturisti.

Hetkel kuum